RĘCZNIE ROBIONE ROWERY Z TAJWANU

MAC, TWO, KORESPONDENCJA Z LONDYNU

2.1.2012

RZECZY

Na twrześniowej edycji London Design Festiwalu dużym zainteresowaniem cieszyły się rowery marki AOI.CYCLE, produkowane na Tajwanie. I tak ja wiele prezentowanych w tym roku produktów również i one powstają w warsztatach rzemieślników.

Rowery tajwańskiej marki mają nie tylko intrygujące rozwiązania konstrukcyjne, m.in. użycie stali nierdzewnej w ramie głównej. A to dlatego, że firma w trosce o środowisko stara się ograniczać zużycie farb, a zamiast tego pragnie aby naturalna barwa metalu wykorzystanego do produkcji jednośladu była wiodąca.

Firma troszczy się również o bezpieczeństwo użytkowników, stąd rowery spełniają wszystkie wymagania. Rozwiązania sprawdzają się w codziennej praktyce, rowery są jednym z najpopularniejszych środków komunikacyjnych na Tajwanie, a firma z powodzeniem funkcjonuje już od 30 lat. Co więcej, poszczególne części składowe rowerów są wykonywane w warsztatach rzemieślniczych. Firma wyznaje zasadę, że rowery służą nie tylko do transportu ale są również przejawem sztuki rzemieślniczej.

Rowery są dostępne w kilku rozmiarach, dostosowanych do wzrostu użytkowników. Na rynku zachodnim ceny rowerów AOI.CYCLE rozpoczynają się od 500 dolarów. Wkrótce będzie można je zamawiać poprzez stronę internetową producenta.

- Ze swoimi rowerami byłem w tym roku na targach w całej Europie. Liczę, że będą się sprzedawać. To produkt najwyższej jakości - zachwala swoje rowery Ken Aoi.

Więcej: www.aoicycle.com

Rowery są dostępne w kilku rozmiarach, dostosowanych do wzrostu użytkowników. fot. Wojciech Trzcionka

Na rynku zachodnim ceny rowerów AOI.CYCLE rozpoczynają się od 500 dolarów. fot. Wojciech Trzcionka

Podczas festiwalu w Londynie każdy mógł przetestować rower, a potem był fotografowany przez Ken Aoi i trafiał do jego galerii. fot. Materiały prasowe