Przestrzeń, która wspiera kreatywność

Innowacyjna przestrzeń do pracy Brain Embassy została właśnie otwarta w nowej lokalizacji – w kompleksie Adgar Plaza na Biznesowym Mokotowie. Jest to kolejne już miejsce typu co-creating na mapie Warszawy. Na dwóch piętrach, o łącznej powierzchni ponad 2400 m kw., będzie mogło pracować ponad 380 osób z korporacji, małych i średnich firm, start-upów, a także freelancerzy. Koncepcję architektoniczną i projekt nowej lokalizacji Brain Embassy przygotowały biura projektowe mode:lina™ i Archicon, natomiast za wyposażenie wnętrz odpowiedzialna była firma Kinnarps – lider wysokiej jakości rozwiązań biurowych w Europie.

Powstanie Brain Embassy w nowej lokalizacji to naturalna konsekwencja sukcesu, jaki odniosła ta kreatywna przestrzeń, działająca już od blisko 1,5 roku w budynku Adgar Park West na warszawskiej Ochocie. Jest to także odpowiedź na zapotrzebowanie na tego typu miejsce do pracy na Biznesowym Mokotowie.

Monika Kaczmarczyk, dyrektor zarządzająca Adgar Conference Group i Brain Embassy: – Od dawna byliśmy przekonani, że Biznesowy Mokotów, który jest największą biurową dzielnicą Warszawy i siedzibą wielu korporacji, to znakomita lokalizacja dla kolejnej innowacyjnej przestrzeni Brain Embassy. Cieszymy się, że zostało to w pełni potwierdzone przez osoby tam pracujące. W badaniu przeprowadzonym przez Kantar TNS na zlecenie Adgar, aż 91 proc. osób chciałoby pracować w budynku, którego częścią jest przestrzeń wspierająca kreatywną pracę, taka jak Brain Embassy.

Beata Osiecka, CEO Kinnarps Polska, Head of CEE Region: – Kinnarps realizuje projekty na całym świecie i cieszy się renomą wśród inwestorów z rynku nieruchomości, promując najlepsze standardy organizacji przestrzeni pracy w obszarach ergonomii, ekologii i wzornictwa.  Sukces Brain Embassy, wynika zarówno z doskonałego wyczucia czasu, jak i dostrzeżenia globalnych trendów i ich skutecznego przeniesienia na lokalny rynek. Uważam jednak, że zespół Adgar nie tylko prawidłowo odczytał potrzeby rynku, lecz także rozpoczął z nim błyskotliwy dialog, tworząc nową jakość w swoim otoczeniem biznesowym. Z radością obserwujemy, jak sprawdzają się nasze przewidywania, że projekt Brain Embassy zapoczątkuje nową erę w myśleniu o środowisku biurowym i jesteśmy dumni, że po raz kolejny Kinnarps uczestniczy w powstaniu kreatywnego ekosystemu, zaprojektowanego by przyciągać ludzi otwartych na nowe, inspirujące doświadczenia.

BE_Mokotow11

Jerzy Woźniak, architekt & partner studio mode:lina™: – Brain Embassy oferuje przestrzenie, w których możesz pracować w ruchu, odpoczywać, medytując lub jadąc na rowerze. Ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia. Współpraca Adgar Poland z projektantami z biura mode:lina™ zaowocowała przestrzennym uzupełnieniem brandu Brain Embassy o motyw przechodzących przez całe wnętrze „synaps”. Ludzki mózg składa się z ponad 100 miliardów neuronów, dzięki którym myślimy, działamy i odkrywamy. Jeszcze więcej jest synaps, przez które „przeskakują” informacje w naszym mózgu! Sięgając po te fakty oraz do identyfikacji wizualnej projektanci z mode:lina™ stworzyli przestrzeń całkowicie podporządkowaną ludzkiemu umysłowi. Nowo otwarte wnętrze spod znaku Brain Embassy architekci z biura mode:lina™ wypełnili wieloma niespodziankami, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Każda z sal konferencyjnych opowiada o wielkich umysłach: matematykach (duże liczydło), artystach (grafiki rozchlapanej farby na posadzkach), chemikach (pierwiastki chemiczne), architektach (klocki), naukowcach (biblioteka), fotografach (studio fotograficzne), filmowcach (studio filmowe), projektantach mody (wykroje krawieckie). Uzupełnieniem oferty mniejszych sal jest duży wielofunkcyjny multiroom pełen synaps.

BE_Mokotow3

Katarzyna Wojnar, Program Manager w Brain Embassy: – Siłą Brain Embassy jest nasz program merytoryczny „Be smarter together”, który realizujemy we współpracy z wyjątkowymi partnerami. Od grudnia br. dołącza do naszej społeczności Sieć Przedsiębiorczych Kobiet – razem współtworzyć będziemy program akceleracyjny „Biznes w kobiecych rękach”, w którym będą mogły uczestniczyć członkinie naszej społeczności. Pracujemy także z firmą inżynierską Kapitech, specjalizującą się w zarządzaniu innowacjami w sektorze biznesu i konsultingu kosmicznego. Wspólnie stworzymy w Brain Embassy na Postępu15, Space Hub – miejsce skupiające rodzącą się w Polsce społeczność zainteresowaną wykorzystywaniem usług satelitarnych w takich branżach jak telekomunikacja, ochrona klimatu, medycyna, fashion i inne.

Więcej na: www.brainembassy.com

Powiązane artykuły:

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical w Warszawie

Przemyślany projekt

Warszawa | 29 października 2020

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical

Harmonijna przestrzeń. Niezwykły projekt siedziby Universal-Investment

W harmonii

Kraków | 19 sierpnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia biura Universal-Investment

Valle Wood: największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii

Valle Wood

Oslo | 22 kwietnia 2020

Największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii

Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

NOWY DOM KINNARPS

Poznań | 25 lutego 2020

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5

Na zakupy Warszawa

Na zakupy. Warszawa

Warszawa | 30 grudnia 2019

Showroomy, studia, sklepy i salony. Gdzie kupisz dobry design?