PRACUJ, ODPOCZYWAJ, BAW SIĘ

TWO

27.4.2012

RZECZY

Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej wystawy "Handmade", międzynarodowy magazyn "Wallpaper" zaprezentował na Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie nowe projekty będące efektem współpracy najlepszych światowych projektantów i rzemieślników. Zostaną one przedstawione w letnim numerze "Wallpapera".

Do współpracy z magazynem zostali zaproszeni Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego, Studio Aberrant Architecture oraz firma projektowa Benchmark. Owocem tej współpracy było unikalne połączenie najlepszych materiałów, innowacyjnego designu i rzemiosła. Amerykański jesion, orzech, klon i wiśnia to główne gatunki drewna, z których wykonano dwa stoły do pubu, nazwane Devil Amongst The Tailors.

Stworzony stół pokazuje rosnące zapotrzebowanie na tymczasową przestrzeń biurową zlokalizowaną poza domem. Dla wielu osób biurowce są już przeżytkiem i coraz więcej mobilnych pracowników wędruje po Londynie w poszukiwaniu przyjaznych miejsc do pracy.

Stół nazwano Devil Amongst the Tailors na cześć tradycyjnej angielskiej barowej gry, będącej odmianą stołowych kręgli. Łączy on w sobie luksusowy blat wykonany z amerykańskiego jesionu lub klonu, mosiężny podnóżek dający wytchnienie dla zmęczonych stóp, a także wiele innych funkcji. Pod drewnianą pokrywą kryje się przestrzeń przeznaczona do pracy, z przybornikami w kształcie kręgli, w których można ułożyć długopisy i spinacze, a także przymocowaną do blatu lampkę biurową. Jeżeli mamy ochotę na lunch, spotkanie z klientem lub przerwę na papierosa, wystarczy zamknąć pokrywę, a praca i cały bałagan z nią związany nikną, w bezpiecznym miejscu poza zasięgiem wzroku, co pozwala zapomnieć na chwilę o obowiązkach. Jeżeli chcemy odrobiny relaksu, umieszczamy wyjmowaną szufladę na blacie stołu, ustawiamy przyborniki w kształcie kręgli i zawieszamy mosiężną kulkę i łańcuszek na statywie lampki biurowej - czas na improwizowaną grę w kręgle stołowe.

Dzięki najlepszym angielskim rzemieślnikom i pięknym gatunkom odnawialnego amerykańskiego drewna liściastego, stoły zostały wykonane ręcznie przez firmę Benchmark.

Więcej: www.americanhardwood.org, www.aberrantarchitecture.com, www.the-gopher-hole.com, www.benchmarkfurniture.com, www.wallpaper.com.

Stół nazwano Devil Amongst the Tailors na cześć tradycyjnej angielskiej barowej gry. fot. Angus Thomas

W projekcie połączono najlepsze materiały. fot. Angus Thomas

Stoły wykonano ręcznie przez firmę Benchmark. fot. Angus Thomas