POLIGON: PRZEKRĘCASZ I PISZESZ


MAC

7.4.2012

BEZ KATEGORII

Podpis złożony tym piórem ma szczególną wagę, w końcu ślad na papierze zostawiamy stalówką z 14-karatowego złota. Nie jest to jednak pióro ze zdobieniami - wręcz przeciwnie, dla osób nim się posługujących to synonim prostoty i minimalizmu.

Na testowanie wykonanych w niemieckim Heidelbergu piór Lamy Dialog 3 black (następca Dialog 3) udajemy się do Cieszyna, do klubokawiarni Presso, w której mieści się Żywa Galeria Designu. Na Poligonie, czyli cyklu testów sztuki użytkowej, ponownie spotykają się Ewa Trzcionka, redaktor naczelna "Design Alive" oraz Dariusz Stańczuk z RMF Classic. Oboje posługują się piórami, więc testowanie przebiega sprawnie, choć nie bez zaskoczeń.

- Pióro Lamy jest pozbawione zupełnie zbędnych elementów, ma korpus, klips, dzięki któremu możesz zahaczyć je o karki papieru bądź też o kieszeń w marynarce. Nie ma natomiast skuwki, czyli zatyczki - mówi Ewa Trzcionka.

I to największe zaskoczenie dla użytkowników, którzy nie mieli z nim wcześniej do czynienia. - Pierwszy mój odruch był właśnie taki, że chciałem się z nim mocować, by je otworzyć, starałem się je rozpołowić, a tu nic - przyznaje Dariusz Stańczuk.

Aby posługiwać się Lamy, trzeba poznać niewielki sekret. - Pióro należy przekręcić i z korpusu wychodzi stalówka, pokryta 14-karatowym złotem - wyjaśnia Ewa Trzcionka.

Pióra Lamy to już kultowa marka. Minimalistyczną serię Dialog 3 zaprojektował mocno związany z marką szwajcarski twórca Franco Clivio. Fani piór Lamy są już na wszystkich kontynentach, bo przecież na całym świecie można spotkać osoby, które cenią sobie minimalistyczne formy w zupełności pozbawione zdobień.

Więcej: www.lamy.com i www.primeline.pl

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU

Ewa Trzcionka i Lamy Dialog 3 oraz Dariusz Stańczuk i Dialog 3 black. fot. Wojciech Trzcionka

Pióra Lamy to już kultowa marka. fot. Wojciech Trzcionka

Pióro należy przekręcić i z korpusu wychodzi stalówka. fot. Wojciech Trzcionka

Lamy Dialog 3 black ze stalówką z 14-karatowego złota. fot. Materiały prasowe