POLIGON: MEBELKI DLA KREATYWNOŚCI

MAC

7.2.2011

BEZ KATEGORII

W kolejnej odsłonie naszego poligonu, w którym udział biorą Ewa Trzcionka, wydawca serwisu Designalive.pl oraz Magdalena Jackowska, dziennikarka RMF Classic, niezwykła "Soofa". Nowa audycja jest szczególna, ponieważ poświęcamy ją produktom dla dzieci, w dodatku z ich udziałem.

I w poligonie wyjątkowo uczestniczyły dzieci: 4-letnia Marta i roczny Adaś Trzcionkowie, a poligon przygotowano bowiem nie tylko z myślą o dorosłych miłośnikach dobrego wzornictwa ale także najmłodszych słuchaczach. Dlatego poświęciliśmy go zabawce "Soofa". To zarówno mebel jak i zabawka, wszystkie elementy są wykonane z głąbki i pokryte ekologiczną skórą, w dodatku w różnych kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

Najczęściej przedmioty tworzące cały zestaw to kolorowe kółka i paliki, część z nich ma dziury. I dzięki temu można tworzyć najprzeróżniejsze konstrukcje. - Wszystko jest do zabawy i fajnie można się tym bawić - mówi Marta Trzcionka.

Korzystając ze "Soofy" można więc tworzyć np. przeróżne samochody. - Ale też i inne pojazdy, dzieciaki same wpadają na pomysły. Zabawka-mebel fantastycznie rozwija ich kreatywność. W klubokawiarni Presso, gdzie "Soofa" jest testowana w codziennym użytku, obserwujemy zabawy, w których dzieci prześcigają się w pomysłach - przyznaje Ewa Trzcionka.

"Soofa" jest niezwykle bezpieczną zabawką. - Jeśli dziecko jest za małe by dosięgnąć do stołu, pod pupę dajemy takie kółko, dzieciak na nim siada i nie ześlizguje się z krzesła, to dodatkowe zastosowanie na jakie wpadliśmy w klubokawiarni - dodaje Ewa Trzcionka.

Jedynym minusem zabawki jest to, że nie trafiła jeszcze do produkcji. Na razie bowiem "Soofa" jest jedynie prototypem. Stworzył ją wrocławski projektant Krzysztof Kubasek, który współpracuje m.in. z MebleVOX, Nowy Styl, Maro, Magit, Agrecol czy studiem Tomka Rygalika.

Swój projekt wyprodukował sam, pod szyldem ProduktDizajn. - "Soofa" to polski produkt, i niecierpliwie czekam aż zostanie wdrożona, i pojawi się w przedszkolach i innych przestrzeniach, gdzie dzieci kreują własne otoczenie - przyznaje Ewa Trzcionka.

Więcej na: www.produktdizajn.pl

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Na razie "Soofa" jest jedynie prototypem. fot. Wojciech Trzcionka

"Soofa" jest niezwykle bezpieczną zabawką. fot. Wojciech Trzcionka

W poligonie wzięła udział Marta Trzcionka. fot. Wojciech Trzcionka

"Soofę" testował również Adaś Trzcionka. fot. Wojciech Trzcionka

"Soofę" stworzył wrocławski projektant Krzysztof Kubasek. fot. Wojciech Trzcionka