POLIGON: LEPSZY WYMIAR STEMPLOWANIA

MAC

12.4.2011

BEZ KATEGORII


Dziś na naszym Poligonie jego uczestniczki, czyli Magdalena Jackowska, dziennikarka RMF Classic oraz Ewa Trzcionka, wydawca DesignAlive.pl zamieniają klubokawiarnię Presso na biuro. A wszystko dlatego, że na testy przedmiotów użytkowych trafiają w ich ręce pieczątki Modico R45.

- Dziś mamy w rękach coś, co jest w każdym biurze, sklepie, urzędzie czy na poczcie - mówi Ewa Trzcionka. - Panie na poczcie nie mają takich ładnych pieczątek - ripostuje Magdalena Jackowska. Rzeczywiście, Modico R45 nie są obecne w każdej publicznej przestrzeni.

- Przede wszystkim te pieczątki miały być ładne, ale też ergonomiczne i posiadać cechy odróżniające je od innych pieczątek. Zapewne miały też urozmaicić wszystko to, co znajduje się choćby na biurkach urzędniczek czy pań księgowych - dodaje Ewa Trzcionka.

Pieczątkę zaprojektowała Matylda Golędzinowska wraz z Bogusławem Małczyńskim. - Zaczęło się chyba jednak wszystko od idei pieczątki jajka - mówi Ewa Trzcionka. To zarazem pieczątki szczególne - w zeszłym roku pomysł firmy Modico wyróżniono nagrodą Red Dot, czyli Oscarem w dziedzinie designu.

- Łatwo jest ją otworzyć, siła jaką trzeba przyłożyć aby nią odbić jest minimalna. I daje soczysty kolor. To pieczątka automat, w której można wymieniać matryce. Oczywiście wymiany trzeba dokonywać w serwisie. W pieczątkach Modico jest bardzo duża powierzchnia odbicia. I rzadko spotyka się pieczątkę, która tak dokładnie odbija, nie rozmazuje się. Ponadto bardzo trudno jest się nią zbrudzić - zachwyca się Ewa Trzcionka.

Pieczątka jest bardzo trwała, wystarcza na długi czas użytkowania. I ma bardzo zwyczajną cenę, kosztuje ok. 60 zł.

Modico R45 to część wielkiej rodziny pieczątek produkowanych przez tą firmę. Można je spotkać już nie tylko w biurach czy urzędach, ale także przy wejściach do klubów czy dyskotek. Więcej na www.modico.pl.

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Pieczątkę zaprojektowała Matylda Golędzinowska wraz z Bogusławem Małczyńskim. fot. Katarzyna Nowak

Magdalena Jackowska, dziennikarka RMF Classic oraz Ewa Trzcionka, wydawca DesignAlive.pl i Modico R45. fot. Katarzyna Nowak

Modico R45 to część wielkiej rodziny pieczątek produkowanych przez tą firmę. fot. Wojciech Trzcionka

W ub. roku Modico wyróżniono nagrodą Red Dot, czyli Oscarem w dziedzinie designu. fot. Wojciech Trzcionka