POLIGON: BUTELECZKA BOTTLE S – ZGRABNA PROSTOTA

MAC


6.6.2011

BEZ KATEGORII

Uczestniczki naszego Poligonu tak polubiły przedmioty proste, niedrogie i piękne, że w kolejnym odcinku testów znów zdecydowały się przyjrzeć bliżej takim przedmiotom - buteleczkom stworzonym przez Mops Design, czyli Joannę Chomkę-Jaworską i Arkadiusza Jaworskiego.

Dziś w klubokawiarni Presso uwagę Magdaleny Jackowskiej, dziennikarki RMF Classic oraz Ewy Trzcionki, wydawcy portalu Designalive.pl przykuwają małe naczynia o kształcie buteleczki. Nie są jednak szklane lecz wykonane z porcelany. - Zaprojektował je Arkadiusz Jaworski, i urzekają swoją prostotą - wprowadza nas w świat drobnych naczyń Ewa Trzcionka.

Buteleczki Bottle S są nieduże jak niewielki kubek, ich średnica to 4,5-5 centymetrów, z kolei ich wysokość to niewiele ponad 15 cm, a kosztują nieco powyżej 20 zł.

- Ile ich potrzebujemy na stoliku, aby zrobić efekt, i przede wszystkim do czego służą. Bo na pierwszy rzut oka to taki drobiazg mało przydatny - zastanawia się Magdalena Jackowska. - Muszę ci powiedzieć, że jest taka tajemna zasada w kawiarniach, zgodnie z którą wazony i wazoniki powinny mieć jak najcieńsze wejście, ponieważ wtedy wystarczy kupić jeden kwiatek i wszystko już pięknie wygląda. Te buteleczki nam to właśnie umożliwiają, można włożyć do nich jedną gałązkę i cieszyć się skromną ale i piękną, zgrabną kompozycją - wyjaśnia Ewa Trzcionka.

To tylko jedno z zastosowań tej buteleczki, może również do przechowywania produktów, np. octu czy innych substancji. Buteleczka nie ma zakrętki ani korka, więc raczej Mops jest uroczym, małym wazonikiem.

A ponadto buteleczki Bottle S mogą przywoływać pewne sentymentalne wspomnienia: ich połączenie może przywodzić na myśl choćby wspomnienie mleczarzy, którzy pozostawiali w dawnych czasach sześć butelek z mlekiem.

Produkt Mops Design jest biały, można go myć w zmywarce, jest wykonany z bardzo dobrej gatunkowo porcelany, i jest tak solidny, że trudno jest go stłuc. - U nas w klubokawiarni Presso jeszcze żaden z wazoników się nie stłukł - dodaje Ewa Trzcionka

Więcej na www.mopsdesign.pl

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Magdalena Jackowska (z lewej) i Ewa Trzcionka na naszym poligonie. fot. Wojciech Trzcionka

Porcelanowe buteleczki zaprojektował Arkadiusz Jaworski. fot. Wojciech Trzcionka

Buteleczki Bottle S są nieduże jak niewielki kubek, ich średnica to 4,5-5 centymetrów. fot. Wojciech Trzcionka