POŁĄCZENIE NATURY, NOWOCZESNOŚCI I ELEGANCJI

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 16.9.2018

ARCHITEKTURA KINNARPS

Rewitalizacja biura Volvo Group Trucks Poland w Młochowie koło Warszawy, to połączenie natury, nowoczesności i elegancji. Za realizację projektu odpowiadali Kinnarps Polska oraz architekci Izabela Sylwia Nowak i Michał Czerwiński.

- Naszym głównym celem było stworzenie nowoczesnej przestrzeni, zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami w pracy biurowej. Chcieliśmy także nawiązać do szwedzkiej stylistyki oraz oddać kulturę i wartości, jakie prezentuje nasza firma – podkreśla Monika Ślęzak, General Services Manager w Volvo Group Trucks Poland.

Na zaaranżowanej w nowy sposób przestrzeni powstało 60 ergonomicznych i komfortowych miejsc pracy. Dzięki współpracy z architektami Izabelą Sylwią i Nowak Michałem Czerwińskim oraz firmą Kinnarps, która ponownie odpowiadała za wyposażenie biura, zastana przestrzeń przeszła całkowitą metamorfozę i została wykorzystana w najbardziej efektywny sposób.

- Bardzo nam zależało, aby w efekcie przeprowadzonych zmian, wszystkie stanowiska pracy - zarówno w gabinetach, kilkuosobowych pokojach, jak i w przestrzeni open space, zostały dobrze doświetlone, a ich standard ujednolicony. Cele, które sobie założyliśmy, zostały osiągnięte, a efekt przerósł nasze oczekiwania - dodaje Monika Ślęzak.

Zgodnie z filozofią Volvo Group Trucks Poland - jednego z czołowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów i maszyn budowlanych oraz przemysłowych i morskich systemów napędowych, to ludzie są największą wartością firmy. Dlatego biuro w swojej nowej odsłonie miało stać się nie tylko jej wizytówką, a przede wszystkim - miejscem przyjaznym, pełnym pozytywnej energii, do którego pracownicy przychodzą z uśmiechem i dobrze się w nim czują. Z tego powodu w centralnej części biura powstała wspólna, otwarta i wielofunkcyjna przestrzeń. Sercem tej przestrzeni jest otwarta kuchnia z dużym barem i nastrojowym światłem, a uzupełniają ją, zaaranżowane w ciekawy i zróżnicowany sposób, miejsca przeznaczone do spotkań, pracy samodzielnej, rozmów telefonicznych i wideokonferencji, a także krótkiego odpoczynku i regeneracji. A wszystko to w przyjaznym otoczeniu żywej zieleni i ciepłych odcieni naturalnego drewna.

- Współpracujemy z Volvo Group Trucks Poland od wielu lat zarówno w Polsce, jak i w Szwajcarii, na Litwie i w Słowenii.  Realizacja jednego z pięter w Młochowie to połączenie natury, nowoczesności i elegancji. Już od wejścia czujemy się zaproszeni do strefy wspólnej, gdzie zieleń współgra z rozrzeźbionym sufitem i prowadzi nas na kawę w klimatycznej strefie barowej. Różnorodność temperatury świateł definiuje różny charakter miejsc do spotkań. Mamy do wyboru jednoosobową kabinę telefoniczną, małe salki spotkań, salę konferencyjną i strefę otwartą, którą możemy odgrodzić, stwarzając miejsce do prezentacji, zebrań czy ćwiczeń jogi. Ważne było w tym projekcie, aby stworzyć przestrzeń różnorodną i ciekawą dla użytkowników – podkreśla Izabela Sylwia Nowak, autorka projektu biura Volvo Group Trucks Poland.

Firma Kinnarps, która jest doświadczonym dostawcą rozwiązań wyposażenia biur i miejsc pracy, od wielu lat wpółpracuje z Volvo Group Trucks Poland. - Współpraca układała się modelowo. Bardzo nas cieszy praca dla klienta, który troszczy się o swoich pracowników - podsumowuje Monika Miksa, zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:
• Stanowiska pracy - biurka typu sit&stand na podnośniku elektrycznym z Serii[P] oraz Oberon szafy seria Space, fotele obrotowe Capella oraz Plus, sofy i fotele gościnne – Polar (wszystkie meble marki Kinnarps)
• Sale konferencyjne - stoły Oberon (Kinnarps) oraz Matsumoto (Skaniform), krzesła Kruze (Boss Design) oraz Lui i Lounge (Skandiform)
• Przestrzeń chillout - meble z serii Fields (Kinnarps) fotele Petals i Conica (Skandiform), siedziska ze stolikiem Shima (Johanasson), fotele z wysokim oparciem Dropp (Skandiform) oraz Emma (Gärsnäs)
• Kuchnia z jadalnią - krzesła i hockery z serii Embrace, stoły Oberon (Kinnarps)
• Rozwiązania akustyczne - Kabina telefoniczna – O (Framery), panele Aircone (Abstracta)

Więcej: www.kinnarps.pl