POLACY NA LONDON DESIGN FESTIVAL

TWO

LONDYN 14.9.2013

DESIGN LUDZIE MIEJSCA RZECZY STYL ŻYCIA WYDARZENIA

W dniach 14-22 września odbędzie się 11. edycja London Design Festival. Wśród aż 300 wydarzeń nie zabraknie też interesujących propozycji z Polski.

Jedną z nich jest wystawa "Young Creative Poland: 4 Years On London Design Festival" prezentująca współczesny polski design. Na wystawie znajdą się prace najlepszych polskich projektantów mebli, ceramiki, szkła i grafiki. Wystawa odbędzie się w odnowionym budynku historycznego Ogniska Polskiego (55 Exhibition Road), w samym sercu Brompton Design District, a towarzyszyć jej będzie Art Yard Sale – Young Creative Poland pop-up shop. Organizatorami wydarzenia są Instytut Adama Mickiewicza wraz z Fundacją Creative Project, które to od kilku lat z powodzeniem promują polski design na światowych festiwalach i targach designu (kuratorki: Miśka Miller-Lovegrove, Anna Pietrzyk-Simone i Kasia Jeżowska). Ekspozycję można zwiedzać od 16 do 22 września w godz.11.00-18.00.

Polaków nie zabraknie też w innych miejscach Londynu. Kosmos Project przedstawi "Nieświadomość Zbiorową" w Tent London (Old Truman Brewery, Hanbury St). Wystawa dotyczny dwóch polskich rytuałów: nocy kupały oraz dziadów. Pierwszy z nich jest celebracją życia, cielesności, bogactwa, drugi natomiast obrzędem śmierci, szacunku do przeszłości i przodków i przypomnienia, że życie ma swój kres. Galeria Flow w Notting Hill (1-5 Needham Rd) zaprezentuje Art Food, wystawę będącą rezultatem wspólnego projektu wydziału Ceramiki i Szkła Royal College of Art oraz poznańskiej School of Form we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Porcelaną Ćmielów. 14 przedmiotów zgromadzonych na wystawie zostało zaprojektowanych, tak by podkreślały piękno jedzenia. Obie wystawy powstały przy wsparciu Instytut Adama Mickiewicza.

Więcej: www.culture.pl, www.youngcreativepoland.com, www.londondesignfestival.com

Po sukcesach w m.in. Mediolanie, Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Fundacją Creative Project ponownie zaprezentują ducha i energię współczesnego polskiego projektowania w Londynie. fot. Jan Lutyk

Kilim Noc Kupały autorstwa Kosmos Projekt (Ewa Bochen i Maciej Jelski). fot. Materiały prasowe

Na wystawie Art Food zobaczymy tzw. nośniki jedzenia, które powstały podczas warsztatów projektowych. fot. Materiały prasowe