Polacy na London Design Festival

Londyn | TWO

14 września 2013 | Design | Ludzie | Miejsca | Rzeczy | Styl życia | Wydarzenia

W dniach 14-22 września odbędzie się 11. edycja London Design Festival. Wśród aż 300 wydarzeń nie zabraknie też interesujących propozycji z Polski.

W dniach 14-22 września odbędzie się 11. edycja London Design Festival. Wśród aż 300 wydarzeń nie zabraknie też interesujących propozycji z Polski.

Jedną z nich jest wystawa „Young Creative Poland: 4 Years On London Design Festival” prezentująca współczesny polski design. Na wystawie znajdą się prace najlepszych polskich projektantów mebli, ceramiki, szkła i grafiki. Wystawa odbędzie się w odnowionym budynku historycznego Ogniska Polskiego (55 Exhibition Road), w samym sercu Brompton Design District, a towarzyszyć jej będzie Art Yard Sale – Young Creative Poland pop-up shop. Organizatorami wydarzenia są Instytut Adama Mickiewicza wraz z Fundacją Creative Project, które to od kilku lat z powodzeniem promują polski design na światowych festiwalach i targach designu (kuratorki: Miśka Miller-Lovegrove, Anna Pietrzyk-Simone i Kasia Jeżowska). Ekspozycję można zwiedzać od 16 do 22 września w godz.11.00-18.00.

Polaków nie zabraknie też w innych miejscach Londynu. Kosmos Project przedstawi „Nieświadomość Zbiorową” w Tent London (Old Truman Brewery, Hanbury St). Wystawa dotyczny dwóch polskich rytuałów: nocy kupały oraz dziadów. Pierwszy z nich jest celebracją życia, cielesności, bogactwa, drugi natomiast obrzędem śmierci, szacunku do przeszłości i przodków i przypomnienia, że życie ma swój kres. Galeria Flow w Notting Hill (1-5 Needham Rd) zaprezentuje Art Food, wystawę będącą rezultatem wspólnego projektu wydziału Ceramiki i Szkła Royal College of Art oraz poznańskiej School of Form we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Porcelaną Ćmielów. 14 przedmiotów zgromadzonych na wystawie zostało zaprojektowanych, tak by podkreślały piękno jedzenia. Obie wystawy powstały przy wsparciu Instytut Adama Mickiewicza.

Więcej: www.culture.pl, www.youngcreativepoland.com, www.londondesignfestival.com

no images were found

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dogonić marzenia

Dogonić marzenia

Londyn | 20 grudnia 2023

Ola Jachymiak robi międzynarodową karierę i tworzy wnętrza od Londynu po Paryż!