PATRICK NORGUET: PRZEDE WSZYSTKIM KOMFORT

MAK

MEDA 4.6.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

Premiera nowego fotela Patricka Norgueta to jedna z ważniejszych wiosennych premier prestiżowej marki Cassina. Znany francuski projektant nie ukrywa, które z elementów jego najnowszej propozycji dla włoskiej marki stały się najistotniejsze.

- Zamierzałem zaprojektować komfortowy i relaksujący fotel, z poszanowaniem klasyki i tradycji, mieszając je jednak z nowoczesnymi wpływami - deklaruje Norguet, dla którego jest to debiut w Cassinie. Ma jednak za sobą współpracę m.in. z Lancel, Cappellini, Poltrona Frau, Flaminia, Frighetto, Molteni&C, Gebruder Thonet Vienna, Maxdesign, Louis Vuitton, Lanvin, Guerlain czy Christian Dior.

Fotel nawiązuje rzeczywiście do klasycznych wzorów, utrzymanych w duchu "bergère", w poszukiwaniu tradycyjnych inspiracji sięgnął po tradycyjne formy włoskiej marki, tworzonych przez Ico Parisiego czy Gio Pontiego. Mebel Norgueta to rodzaj hołdu złożonego projektom znakomitych poprzedników.

Podstawą fotela P22 jest geometryczna konstrukcja z aluminiowych nóg. Zastosowano w nim także wysokie oparcie, przez co fotel stwarza atmosferę kokonu, do którego możemy się wycofać i zrelaksować. Do jego wykończenia użyto tkanin oraz skóry, projektant dopuszcza zresztą rożne kombinacje tych materiałów. Dodatkowo P22 został wyposażony w podnóżek, który może pełnić również funkcję puffa.

Cena jeszcze nie ustalona.

Więcej: www.cassina.com, www.patricknorguet.com

P22 - nowy fotel Cassiny. fot. Materiały prasowe

Fotel nawiązuje do klasycznych wzorów, utrzymanych w duchu "bergère". fot. Materiały prasowe

Podstawą fotela P22 jest geometryczna konstrukcja z aluminiowych nóg. fot. Materiały prasowe