PASTELOWA GEOMETRIA

TEKST: NADIA KIJOWSKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

PRAGA 17.12.2014

DESIGN RZECZY

Czeska marka zadebiutowała w 2009 roku, oferując tapety własnego projektu. Lavmi tworzy projektantka Babeta Ondrová z aktorem Janen Slovákiem. Para zarówno w biznesie, jak i w życiu.

Choć twórcy Lavmi wprowadzili do oferty również inne elementy wyposażenia domowego takie, jak: poduszki, zegarki, podkładki i akcesoria domowe, niezmiennie zachwycają właśnie projektami tapet. Do świadomości odbiorców wdarli się z obiektami oryginalnymi, minimalistycznymi, a przy tym stylowymi.

Najnowsza kolekcja tapet nazywa się Kempink, a jej pierwsze próbki można było obejrzeć podczas premiery na praskim Designbloku. Każdy z obiektów powstaje z włókniny, która pozbawiona jest materiałów PVC oraz metali ciężkich.

14 geometrycznych wzorów odwołuje się do mody lat 80., kiedy to w dobrym guście było posiadanie fototapety z jakimś egzotycznym krajobrazem. Zestawione ze sobą figury sprawiają, że mamy wrażenie posiadania domowych murali. Pastelowe wersje różu, beżu, ochry, bieli czy czerni pozwalają na odczucie melancholijnego klimatu.

Kolekcję Kempink, prócz tapet, tworzą także: poduszki, bieżniki, podkładki pod oraz rękawice kuchenne.

Ceny tapet rozpoczynają się od 270 euro.

Więcej informacji na stronie: www.lavmi.cz