Panorama

Kto z nas nie chciałby mieć basenu we własnym domu? Zapragnął go również pewien kolekcjoner sztuki z Brazylii, dodatkowo chcąc stworzyć miejsce, gdzie wyeksponowane zostaną wszystkie dzieła z jego kolekcji.

Na realizatorów swojego marzenia wybrał zespół specjalistów działających pod okiem brazylijskiej architektki Fernandy Marques, która zdecydowała się ulokować zbiornik w samym sercu domu.

Apartament o powierzchni 477 m2 stanął na przedmieściach São Paulo. Ma trapezową formę pokrytą panoramicznymi, wysokimi oknami, dzięki czemu wnętrze zawdzięcza doskonałe doświetlenie, i dzieli się na dwa piętra. Na dole znajduje się salon, jadalnia i kuchnia. Na górze natomiast jest główna sypialnia oraz pokoje gościnne, sala fitness, biuro i dostęp do basenu. Antresola pomiędzy sypialnią a salonem spaja wizualnie poziomy apartamentu. Kaskadowo okalająca budynek zieleń zapewnia lokatorom prywatność mimo licznych przeszkleń. Sam basen został niejako wtopiony w bryłę domu, przez co z salonu można obserwować pływających domowników.

Oprócz basenu drugim celem do osiągnięcia przy projektowaniu wystroju było harmonijne ulokowanie dzieł sztuki należącej do właścicieli. Meble w tym wypadku są tłem i uzupełnieniem kolekcji, tak samo jak oświetlenie, które zostało zaprojektowane specjalnie tak, by podkreślać galerię. Nie zabrakło również przestrzeni przewidzianej na stale powiększającą się kolekcję.

no images were found

Powiązane artykuły:

Ta pływalnia to bajkowy odlot. Powstała w Chinach

Rodem z baśni

Suzhou | 17 czerwca 2020

Pływalnia jak z filmów Tima Burtona. Gdzie? W Chinach