PANIE KRANIE, POKAŻ ROGI

MICHAŁ MAZUR

CHICAGO 14.2.2013

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Innowacyjna firma Dyson, znana głównie z niezawodnych suszarek do rąk i odkurzaczy, zaprezentowała nowy wynalazek: baterię umywalkową z funkcją suszenia. Przyciągające uwagę rogi kranu Dyson Airblade Tap nie są, wbrew pierwszym skojarzeniom, przeskalowanymi pokrętłami ciepłej i zimnej wody. W rzeczywistości, to wyloty powietrza suszarki.

Pierwsza bateria umywalkowa marki Dyson jest naszpikowana elektroniką. Czujniki na podczerwień wykrywają położenie dłoni i w pierwszej kolejności uruchamiają przepływ wody.

Kiedy ręce są już umyte, automatycznie włącza się suszenie: dwa strumienie powietrza z prędkością 690 km na godzinę dosłownie ściągają wodę ze skóry. Prosto do zlewu - bez zachlapywania łazienki, jak by to było w drodze do tradycyjnego, ściennego urządzenia.

Bateria została wykonana ze stali nierdzewnej używanej do konstrukcji łodzi. Na potrzeby nowego projektu, inżynierowie Dysona opracowali specjalną, niezwykle precyzyjną technologię laserowego spawania stali - dzięki temu niemal zniknęły linie łączeń między elementami kranu. System uruchamiający przepływ wody i strumienie powietrza został ukryty w niewielkim pudełku umieszczanym pod zlewem.

Bateria trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku. Cena: 6499 zł + VAT.

Więcej: www.dysonairblade.com

Bateria trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku. fot. Materiały prasowe

James Dyson i jego nowy wynalazek. fot. Materiały prasowe

Bateria została wykonana ze stali nierdzewnej używanej do konstrukcji łodzi. fot. Materiały prasowe