PAGED PREZENTUJE NOWE SYSTEMY MEBLI MIESZKANIOWYCH

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: ERNEST WIŃCZYK

POZNAŃ 13.3.2016

DESIGN RZECZY

Cztery premierowe kolekcje są wyrazem nowego otwarcia w ofercie mieszkaniowej Pagedu, przeprowadzonego pod dyrekcją kreatywną Tomka Rygalika. Nowości mają modułową konstrukcję i uniwersalne współczesne wzornictwo. Projekty: Piotra Kuchcińskiego, Nikodema Szpunara i Roberta Kowalczyka zaprezentowane zostały na targach Meble Polska w dniach 8-11 marca.

Nowe kolekcje: Lorem, Miltron, Tove i Nevo są poszerzeniem oferty Pagedu o modularne systemy, które dają możliwość tworzenia wysoko zindywidualizowanych aranżacji. Nowości wrażają również nową tożsamości marki Paged, która tworzona jest za pośrednictwem wysokiej klasy wzornictwa. Kolekcje pokazane zostały po raz pierwszy na targach Meble Polska 2016. Nowe modele powstały w wyniku wielomiesięcznych prac, w których uczestniczyli fachowcy z kilku dziedzin.

Paged-Targi-Meble-Polska_foto-Ernest_Wińczyk-7914_2048px

- Ostatnie miesiące w Pagedzie to okres intensywnej pracy nad strategią produktową, w której tworzeniu brali udział technolodzy i handlowcy. W efekcie określony został szereg cech, według których projektanci mieli stworzyć nowe modele. Do współpracy zaprosiliśmy uznanych dizajnerów jak Piotr Kuchciński i Rober Kowalczyk. Młode pokolenie reprezentowali Nikodem Szpunar oraz moja studentka Anna Wójcik, której projekt stołu konwertowalnego uzupełnia jedną z kolekcji – komentuje Tomek Rygalik, dyrektor kreatywny Paged.

Paged-Targi-Meble-Polska_foto-Ernest_Wińczyk-7892_2048px

Nowości mają kilka cech wspólnych. Najważniejsza to modułowość - rozumiana nie tylko jako forma otwarta umożliwiająca tworzenie dowolnych kompozycji. Od strony produkcyjnej modułowa budowa zapewniła powtarzalność elementów, co powoduje obniżenie kosztów produkcji i w efekcie ceny dla klienta. Uniwersalność estetyczną projektów uzyskano dzięki konsekwentnemu zastosowaniu współczesnej prostej stylistyki. Pozbawione zbędnych ozdobników modele oferują wartość dodaną, którą jest ponadczasowe wzornictwo pasujące do różnego rodzaju i wielkości wnętrz. Z kolei nowoczesną lekkość nadają meblom cieńsze przekroje płyt oraz duża ilość otwartych półek. Wprowadzona został świeża energetyczna kolorystyka. A dodatkowo meble zyskały praktyczne funkcjonalności – przepusty na kable i łatwiejszy sposób montowania do ścian.

Więcej na: www.paged.pl

TOVE, projekt Piotr Kuchciński.

LOREM, projekt Nikodem Szpunar.

LOREM, projekt Nikodem Szpunar.

NEVO, projekt Piotr Kuchciński.

MILTON, projekt Robert Kowalczyk.

MILTON, projekt Robert Kowalczyk.