OWOCE W SZKLANYCH RZEŹBACH

MAC

MIAMI 29.12.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY WYDARZENIA

Włoska Fabrica, czyli studio Benetton Group na festiwalu Design Miami zaprezentowała niezwykłą szklaną kolekcję. Nosi nazwę Tutti Frutti i związek z owocami jest absolutnie nieprzypadkowy.

Tutti Frutti to kolekcja składająca się z 10 szklanych rzeźb, wszystkie powstały w limitowanej edycji i służą nie tylko do podziwiania. Jej twórcy zalecają, by w ich przestrzeń wprowadzać świeże owoce - dzięki temu nie tylko eksponujemy zdrowotne wartości świeżych owoców, ale także, w perspektywie jasnego i przejrzystego szkła, sami możemy przygotować niezwykłe trójwymiarowe kompozycje.

Raz owoce zdają się unosić w niemal niewidocznych konstrukcjach, innym razem sprawiają wrażenie, jakby ktoś zatrzymał je w czasie. Z jednej strony mamy kolorowe owoce, a z drugiej - kruchość szkła. Obiekty mogą zawisnąć na ścianie bądź też, innym wariancie, ustawimy je np. na stole.

Kolekcję tworzą m.in. rzeźby: Carmina - zaprojektowana przez Sama Barona, Summer Rain stworzona przez Charlotte Juillard czy też Guglielmo! (projektant - Daniela Mesina).

Nową kolekcję można oglądać w Miami oraz w Nowym Jorku.

Więcej: www.fabrica.it

Kolekcja Tutti Frutti, prezentowana w czasie festiwalu Design Miami. fot. Materiały prasowe

Kolekcja składa się z 10 szklanych rzeźb, wszystkie powstały w limitowanej edycji. fot. Materiały prasowey

Obiekty mogą zawisnąć na ścianie bądź też, innym wariancie, ustawimy je np. na stole. fot. Materiały prasowe