99 unikatów

Seryjność i jednakowość – to zdaniem twórców Just99 zmora współczesnych mieszkań. Dlatego zaproponowali unikaty produkowane jedynie w 99 egzemplarzach każdy.

Absolwentka Wydziału Architektury w Trieście, Marzena Ciesielska oraz Carlo Piemonte, działający we włoskiej branży projektowania wnętrz, powołali markę Just99. Premiera sklepu internetowego odbyła się pod koniec ubiegłego roku. Wtedy też pojawił się pierwszy projekt. Na pomysł przedsięwzięcia założyciele wpadli, obserwując mieszkania znajomych, których wystrój ciężko od siebie odróżnić. W większości goszczą bowiem te same akcesoria.

Innowacyjnością, zdaniem twórców, jest pokazywanie nowego produktu co dwa tygodnie. Dzięki temu klienci czekają specjalnie na tę konkretną rzecz, która otrzyma numer od 01 do 99. Na dodatek zostanie wyprodukowana tylko w tej limitowanej ilości egzemplarzy. Gdy jednak zapasy wyczerpią się, nie dojdzie do repliki.

Ma to zapewnić unikatowość obiektów, by nasze wnętrza zdobiły niepowtarzalność i oryginalność. Platforma ukierunkowana jest szczególnie na rynek europejski. W tym wyselekcjonowanym asortymencie znajdują się obecnie dzieła sztuki czy inne akcesoria wystroju, lecz w plany obejmują także dodatki ze świata mody.

Obecnie sklep oferuje, prócz grafik, pięć produktów. Mountain to uniwersalna podpórka pod tablety. Giorgia Zanellato zaproponowała cztery faktury – Forest, Horses, Deep Blue oraz Optical. Matteo Ragni ręcznie tworzy drewniane samochodowe, lecz nietypowe zabawki. Her Little Car przeznaczone jest bowiem dla… kobiet.

Drewniane tace Duality w dwóch wersjach kolorystycznych to zasługa polskiej projektantki Anny Szuflickiej. Na ten materiał postawił też Daniele Bortotto, kreując zegarki Circlock. Prostota obiektów, dostępnych w trzech wariantach, pozwoliła na zabawę z wyglądem surowca.

Ostatnią z opublikowanych nowości jest Grise Arcade. Stolik kawowy projektu Sama Barona odwołuje się do palladynizmu, czyli stylu architektonicznego, który stawia na konsekwencję układów konstrukcyjnych i umiar w dekoracji. Wykonany w całości ze skóry i drewna bukowego.

Ceny rozpoczynają się od 79 euro. Kolejne produkty dostępne niebawem.

Więcej na: www.just99.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: