Oto wszyscy laureaci Design Alive Awards 2014.

OTO LAUREACI DESIGN ALIVE AWARDS 2014!

TEKST: REDAKCJA, ZDJĘCIA: MARIUSZ GRUSZKA

WARSZAWA 4.12.2014

DESIGN DESIGN ALIVE AWARDS 2014 WYDARZENIA

W czwartek 4 grudnia w kinie Iluzjon w Warszawie odbyła się gala Design Alive Awards 2014, podczas której nagrody, statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę, otrzymali: Michał Wójcik, prezes Bytom S.A., Megi Malinowska, Filip Ludka, Tomek Kempa - projektanci Tabanda oraz Michał Kubieniec i Dominik Tokarski - twórcy konceptu Geszeft. Wręczyliśmy również nagrody w Plebiscycie Czytelników.

Wyboru dokonało jury, któremu w tym roku przewodniczyła Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu. Choć posiedzenie odbyło się kilkanaście dni temu, aż do 4 grudnia trzymaliśmy werdykt w największej tajemnicy. Po raz drugi zorganizowaliśmy Plebiscyt Czytelników - jego wyniki ogłosiliśmy już wcześniej. Okazało się, że Czytelnicy oraz kapituła aż w dwóch kategoriach podjęli identyczne decyzje.Nagrody główne:

Strateg 2014
Michał Wójcik, prezes Bytom S.A.
Inicjator zmian, który porywa zespół. Mija rok od wprowadzenia kampanii "Bytom - współcześni mężczyźni”. W krawieckich majstersztykach prezentują się emanujący klasą mężczyźni w różnym wieku i stylu. Hołd indywidualizmu oraz pewności siebie samej marki i tych w nią ubranych. Najnowsza kampania i kolekcja "Bytom Ikony Kultury" to niezwykła praca badawcza analizy stylu Cybulskiego, Ciechowskiego i Hłaski będąca triumfem tożsamości, klasy czy krawieckiego profesjonalizmu.

gala Design Alve Awards 2014_wojcik

Kreator 2014
Megi Malinowska, Filip Ludka, Tomek Kempa, projektanci Tabanda
Ich wigor projektowy jest znany od dawna. I bezsprzecznie - pozostaje bez zmian. Do niego, sukcesywnie dochodzą: dojrzałość, doświadczenie i doświadczanie. Na tym ostatnim trio z Trójmiasta oparło koncept Strefy Testów przygotowanej na Łódź Design Festival. Stworzyli miejsce, gdzie można było wpierw poznać: dotknąć, powąchać, zważyć, a potem użyć: uciąć, skręcić, związać podstawowe materiały - drewno, metal, papier i tekstylia. Zrobili to, z czym dotąd nie potrafił zmierzyć się nikt w sposób atrakcyjny, prosty, a także zrozumiały.

gala Design Alve Awards 2014_tabanda

Animator 2014
Michał Kubieniec, Dominik Tokarski, twórcy konceptu Geszeft
Geszeft to sklep i kawiarnia w centrum Katowic zainicjowany przez duet. Kubieniec i Tokarski rozpoczęli działalność w zeszłym roku, w tym - utrwalili pozycję. Koncepcja skupienia przedmiotów "naznaczonych Śląskiem" okazała się nośna i chciana. Zarówno klientela, jak i wytwórcy przedmiotów to bardzo eklektyczne towarzystwo. Jednak całość została spięta prostą ideą "zrobienia dobrego geszeftu". Interes kręci się elegancko. Co więcej, panowie wychodzą "poza adres" i podczas kulturalnych imprez również sprzedają towar. Ku uciesze wielu.

gala Design Alve Awards 2014_kubieniec

Plebiscyt Czytelników:

Strateg 2014
Michał Wójcik, prezes Bytom S.A.


gala Design Alve Awards 2014_plebiscyt_wojcik

Kreator 2014
Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski, projektanci Malafor

gala Design Alve Awards 2014_malafor

Animator 2014
Michał Kubieniec, Dominik Tokarski, twórcy konceptu Geszeft

gala Design Alve Awards 2014_plebiscyt_tokarski

Wyróżnienie w kategorii Strateg 2014 przyznaliśmy ponadto firmie Zortrax

gala Design Alve Awards 2014_zortrax

Galeria zdjęć (cz. 1): tutaj
Galeria zdjęć (cz. 2): tutaj

Wszystkie nominacje: tutaj
Skład Kapituły i więcej o nagrodach: tutaj

Sponsorzy:
Barlinek, Paged, Schattdecor, Siemens, tołpa

Partnerzy:
Concordia Design, Zieta Prozessdesign, Ultrabrand

Współpraca redakcyjna:
RMF Classic