OPEL STAWIA NA ELEKTRYCZNOŚĆ! NOWY GRANDLAND X HYBRID4 W PIĘKNEJ ODSŁONIE

PROMOCJA

WARSZAWA 31.10.2019

DESIGN STYL ŻYCIA

Kurtyna w górę. Design i najnowocześniejsze technologie – poznajcie eleganckiego Grandlanda X Hybrid4. Pierwsza hybryda plug-in Opla przyczyni się do elektryfikacji całej oferty niemieckiej marki

Elektryfikacja sektora motoryzacyjnego to już fakt. Inżynierowie przejmują stery
i proponują kolejne rozwiązania, które pozwolą na czystsze powietrze i mniejszy hałas w naszych miastach. Jest o co walczyć! Zmiany rynkowe, choć przebiegają stopniowo, to na szczęście zbliżają nas do bardzo dobrego, długo oczekiwanego efektu. Opel konsekwentnie realizuje swój plan pełnej elektryfikacji, wprowadzając nowy model hybrydowy typu plug-in z napędem na wszystkie koła. Grandland X Hybrid4 z opcjonalną, elegancką czarną maską silnika uzupełnia ofertę SUV-ów marki. Samochód wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 oraz układ dwóch silników elektrycznych dysponuje łączną mocą do 300 KM.

Jazda dostosowana do użytkownika

Badania przeprowadzone w Niemczech wykazały, że 80% codziennie pokonywanych samochodem tras nie przekracza 50 kilometrów. Zgodnie ze standardem WLTP, zasięg Grandlanda X Hybrid4 w trybie wyłącznie elektrycznym wynosi 59 kilometrów, co oznacza, że poruszający się głównie po mieście użytkownicy mogą praktycznie przez cały czas jeździć w trybie bezemisyjnym. Silnik spalinowy będzie wykorzystywany głównie przy średnich i dużych prędkościach jazdy – w czasie jazdy z niską oraz zmienną prędkością napęd zapewni elektryczna część układu. Grandland X Hybrid4 oferuje cztery tryby jazdy: elektryczny, hybrydowy, AWD i sportowy. Na przykład w trybie hybrydowym samochód będzie automatycznie dobierał efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta.

Wygodna elektryczność

Elektryczność to również synonim komfortu. Czas ładowania samochodu zależy od typu użytej ładowarki. Oprócz kabla dostarczanego wraz z pojazdem i służącego do ładowania akumulatorów z domowego gniazdka, Opel oferuje także kable do przyśpieszonego ładowania na stacjach oraz naścienne ładowarki domowe typu Wallbox. Za pomocą takiej ładowarki o mocy 7,4 kW akumulator samochodu można naładować do pełna w około 1 godzinę i 50 minut. W modelu Grandland X Hybrid4 zastosowano również układ hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną w czasie hamowania lub wytracania prędkości.

Samochody przyszłości

Pierwsza hybryda plug-in Opla to kolejny krok w drodze do całkowitej elektryfikacji oferty niemieckiej marki już w 2024 roku. Samochód jest elementem strategii producenta w zakresie spełnienia przyszłych wymaganych poziomów emisji dwutlenku węgla. Kolejnym elementem tego procesu, który obejmuje także wprowadzenie bardzo wydajnych silników spalinowych, jest zaprezentowanie na rynku w pełni elektrycznej miejskiej Corsy-e. Polscy klienci już mogą zamawiać zarówno Grandlanda X Hybrid4, jak i Corsę-e.

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4

Opel Grandland X Hybrid4