NOWE WZORY MYALPACA

ZDJĘCIA: JAM KOLEKTYW, JOLA SKÓRA

KROSNO 20.10.2019

DESIGN RZECZY

Miękkie, eleganckie pledy, klasyczne formy i wzór Toile de Jouy. Na minionych targach Warsaw Home marka MyAlpaca zaprezentowała nam kilka pięknych premier produktowych

MyAlpaca to specjaliści od wygodnego i zdrowego snu. Kołdra wypełniona włóknem alpaki okazuje się mieć wyjątkowe właściwości termoregulacyjne; dostosowuje się do temperatury ciała, nie zatrzymuje wilgoci i jest hipoalergiczna. Twórcy marki wspaniale wykorzystali zalety materiału i połączyli je z dobrym designem i świetnym brandingiem.

MyAlpaca to  również zapomniane rzemiosło. Kołdry i poduszki wykonane są ręcznie według tradycyjnej metody pikowania Gildii Krawców. Gręplarka to odnowiony klasyk, który wcześniej służył pokoleniom rzemieślników do gręplowania wełny owczej. Ramy do pikowania są zbudowane według  wzorów opracowanych z mistrzami fachu, którzy również pomogli MyAlpaca wyszkolić w Krośnie nową generację kołdrzarek.

W tym sezonie MyAlpaca uzupełnia swoje kolekcje o kolejną współpracę z projektantami. Tym razem, wśród nowości zobaczymy „Toile de MyAlpaca” – wzór zaprojektowany przez szwedzką designerkę Bärbel Dressler.

Toile de Jouy odnosi się do wzorów tkanin, zazwyczaj na białym tle z monochromatycznymi, ilustrowanymi motywami, z sielankowymi, idyllicznymi scenkami przedstawiającymi wiejskie krajobrazy, z romantycznymi parami, pasterzami i ogrodnikami. Nazwa Toile de Jouy po francusku oznacza „płótno” z Jouy i odnosi się to do małej wioski na obrzeżach Wersalu, w której w ostatnich dziesięcioleciach XVIII wieku i na początku XIX wieku działała jedna z wiodących manufaktur tkanin z tym charakterystycznym wzorem. Scenki z życia, wyryte na miedzianych płytach, odbijane były na pasach tkanin, którymi później wykładano ściany i obijano meble, obwieszano okna, a nawet szyto kreacje dla Marii Antoniny i jej dam dworu.

Wśród nowości w MyAlpaca pojawiły się również naturalne, eleganckie pledy stworzone z wykorzystaniem najdelikatniejszego z istniejących włókien alpaki. Jak również kolekcja Hamptons, zapakowana w torbry lub etui podróżne z szaro-niebieskiej bawełny, zaprojektowane przez Magdalenę Komar.

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

My Alpaca / JAM KOLEKTYW

myalpaca_designalive - 8

 

– Stworzenie wzoru Toile de MyAlpaca sprawiło mi ogromną przyjemność i od samego początku miałam jasną wizję, jak chciałbym, żeby wyglądał. W briefie znalazło się kilka uroczych składników wraz z postacią alpaki. Wokół niej opracowałam scenki, w których umieściłam ją w sielskiej, bukolicznej scenerii, otoczoną naturą jako miejscem komfortu i odpoczynku. Właśnie o to chodzi w kołdrach i poduszkach MyAlpaca – podkreśla Bärbel Dressler