NAGRODY DESIGN ALIVE AWARDS W ŁODZI

TEKST: JULIA CIESZKO, ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

ŁÓDŹ 12.10.2015

DESIGN DESIGN ALIVE AWARDS 2014 LUDZIE WYDARZENIA

Wystawa Design Alive Awards już po raz trzeci dociera na Łódz Design Festival. W dniach 8-18 października, w centrum festiwalowym przy ul. Piotrkowskiej, prezentujemy laureatów corocznych nagród za kreatywne myślenie. - Dla nas to jest ważna nagroda, bo przede wszystkim wynika z wyboru publiczności - podkreśla Paweł Pomorski ze studia Malafor.

Design Alive Awards to konkurs, którego główną ideą jest prezentacja polskiej branży kreatywnej. Nagrody przyznawane są za umiejętność odpowiadania na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa, doceniają wszystkich, którzy konsekwentnie współtworzą marki, usługi, produkty i przestrzenie oraz tych, którzy skutecznie animują wymianę wiedzy, umiejętności i inspiracji.

Każda edycja to wybór zarówno jury, jak i Czytelników. W trzech najważniejszych kategoriach poznajemy utalentowanych twórców, strategów i animatorów. Podczas ostatniego rozdania w grudniu 2014 statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę powędrowały do Michała Wójcika, prezesa firmy Bytom SA, Megi Malinowskiej, Filipa Ludki, Tomka Kempy - projektantów grupy Tabanda, Michała Kubienieckiego i Dominika Tokarskiego z katowickiego Geszeftu, Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego ze studia Malafor oraz do firmy Zortrax.

Po prezentacjach na Arenie Design w Poznaniu, Gdynia Design Days oraz Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, wystawa Design Alive Awards dotarła na Łodzi. To właśnie tutaj, już po raz ostatni w tej edycji, podsumowujemy dotychczasowe działania i promujemy laureatów corocznej nagrody w trakcie najważniejszego festiwalu designu w Polsce. Tutaj też mamy świetną okazję, by spotykać większość nagrodzonych, porozmawiać, zapytać o wrażenia. - Dla nas to jest ważna nagroda, bo przede wszystkim wynika z wyboru publiczności - podkreśla Paweł Pomorski ze studia Malafor. - To też jest dotarcie do naszych odbiorców, nawet do naszych znajomych, do miejsca w którym mieszkamy. Czy to coś zmienia? Myślę, że tak. Otrzymaliśmy tę nagrodę, to znaczy, że wpisujemy się w pewien nurt, płyniemy z prądem, a przecież robimy coś innego niż reszta - dodaje projektant.

Każdego roku "Design Alive" stara się, by ekspozycja była zaskoczeniem. Tak stało się i tym razem. Zdjęcia laureatów Design Alive Awards 2014 prezentowane są na satynowej tkaninie śpiworów wykonanych przez firmę Pajak Sport z Bielska-Białej.

Processed with VSCOcam with m5 preset