MOTLAVA. W DUCHU STAREGO GDAŃSKA

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: KAROLINA CHĘCIŃSKA

GDAŃSK 18.4.2017

DESIGN MIEJSCA

Motlava to nowa klimatyczna restauracja na gdańskiej starówce. Miejsce, w którym można zjeść i śniadanie, i kolację. Projekt został utrzymany w tradycyjnym duchu i kolorystyce, która kojarzy się ze starym Gdańskiem.

Za projekt restauracji odpowiadało Studio Loko. Na ostateczny kształt lokalu wpływ miał charakter miejsca: lokalizacja na starówce, w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnego Muzeum II Wojny Światowej i rzeki Motławy oraz typowo polskie menu.

Lokal jest utrzymany w ciemnej kolorystyce, z akcentami zieleni i złota. Znajdują się tu dwie sale, z czego mniejszą, zieloną, można zamknąć przy pomocy drzwi przesuwnych. Tę część oświetlają nam dekoracyjne lampy ze szklanymi kloszami. Czarne okucia i przeszklenie ze zbrojonego szkła kontrastuje z podwieszonym złotym sufitem. Jest to wnętrze pełne kontrastów i detali. Począwszy od posadzki, w której przewijają się mosiężne akcenty, po ściany ozdobione listwami ułożonymi w graficzny wzór. Lustra wkomponowane w drewniany szablon na ścianach dodają lekkości całej koncepcji. Drewniany bar przełamuje metalowe, industrialne akcenty, ociepla wnętrze i nadaje mu charakteru.

Więcej na: www.studioloko.pl