Moskiewski szyk w wykonaniu Agnes Rudzite

Połączenia dwóch apartamentów w południowo-zachodniej Moskwie w jedną, liczącą 340 metrów kwadratowych przestrzeń, podjęło się łotewskie studio prowadzone przez Agnes Rudzite i Marię Rudakovą.

Całość utrzymano w klimacie lat 70. i mimo znacznej wielkości, projektantkom udało się stworzyć przytulną, kameralna atmosferę. Na mieszkanie składa się duża kuchnia, jadalnia i część dzienna, jak również pięć sypialni, trzy oddzielne garderoby, trzy łazienki oraz salon. – Z tymi klientami współpracowałyśmy już podczas realizacji innego projektu, mieszkania w Yurmali – wspomina Agnes Rudzite. – Klienci przekazali nam swoje potrzeby w zakresie funkcjonalności, zrobiłyśmy szkice i od razu uzyskałyśmy akceptację. Idealna współpraca!

W trakcie łączenia mieszkań odsłonięto betonowe kolumny nośne, które zostały otoczone zaokrąglonymi panelami z forniru dębowego. Motyw ten powtarza się również w zaokrąglonych kształtach mebli kuchennych, krzywiznach ścian czy też niektórych meblach – jak na przykład stół w jadalni. Na kolorystykę wnętrza składa się głęboka barwa drewna, polerowane tynki ścian oraz ciepło terakoty wspaniale kontrastujące z błękitnymi i zielonymi akcentami. Długie korytarze wiodące od obu wejść służą jako galerie obrazów, które kolekcjonują właściciele.

 

Więcej na:  www.agnesrudzite.com