MOOOI: NOWOŚCI JUŻ OD JESIENI

MAC

7.7.2011

RZECZY

Już niedługo będzie można kupić nowe propozycje marki Moooi. Jesienią w Polsce będą dostępne dwa projekty lamp, które swoją premierę miały podczas ostatniej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Pierwsza z nich to lampa Mistral, stworzona przez zespół projektantów pracujących dla marki. Powstała z potrzeby połączenia funkcji lampy z wentylatorem. - Zestawienie kolorów i materiałów użytych przy tym projekcie nie pozwala przejść obok niego obojętnie. Poruszająca gra świateł i cieni - informuje producent. Z zależności od potrzeb lampa może zasysać gorące powietrze bądź też też wytwarzać delikatne podmuchy ku dołowi. Funkcje Mistrala (oświetlenie i wentylację) kontrolujemy za pomocą pilota.

Druga z nowości Moooi to Heracleum, zaprojektowana przez Bertjana Pot’a. Lampa jest bardzo swobodną interpretacją natury. Jest elementem w głównej mierze dekoracyjnym, gdzie białe listki worzą techniczną strukturę rośliny. Ta lampa jest bardzo energooszczędna dzięki zastosowaniu w konstrukcji żarówek ledowych.

Za lampę Mistral zapłacimy ok. 2,5 tys. zł, za Heracleum ok. 9 tys. zł. W Polsce nowe produkty Mooi będą m.in. dostępne w łódzkim sklepie Atak Design.

Więcej: www.moooi.com

Lampa Heracleum zaprojektowana przez Bertjana Pot’a. fot. Materiały prasowe

Heracleum będzie kosztowała ok. 9 tys. zł. fot. Materiały prasowe

Za lampę Mistral zapłacimy ok. 2,5 tys. zł fot. Materiały prasowe