Moda ponadczasowa

Kopenhaga |

30 września 2019 | Architektura | Styl życia

Movers & Cashmere we współpracy z Norm Architects kolejny raz tworzy kolekcję na styku mody i architektury, w której sezon i pora roku przestają mieć znaczenie

Marka odzieżowa Movers & Cashmere to nowoczesny i mocno skandynawski styl. Kolekcje wykonane są z najwyższej jakości mongolskiego kaszmiru i nawiązują do minimalistycznych, klasycznych form. Czwarta kolekcja marki to jednocześnie mocna definicja jej filozofii projektowej. Zgodnie z ideą „Essence of Things” ubrania wracają do swojego źródła – poza czasem i porami roku. Nowa seria to zredukowane formy, naturalne materiały i neutralna, harmonijna paleta barw. Widzimy proste kroje, delikatnie uniesione rękawy, obustronne materiały, delikatne, ale bardzo szczegółowe wykończenia.

NormArchitects_ikona

Od swojego debiutu w 2016 roku Movers & Cashmere wspiera modę ponadczasową – poza typowymi dla branży sezonami. Marka często łączy siły z partnerami, współpracując w oparciu o wzajemne wartości. Poszukuje ludzi, dla których projektowanie i praca z naturalnymi materiałami to najważniejsze pasje. W tym roku, umieszcza swoje kolekcje w szerszym kontekście – otwiera się na nowe kreatywne spojrzenie i multidyscyplinarną współpracę artystyczną z duńską, luksusową marką Sørensen Leather i znaną, kopenhaską pracownią Norm Architects.

Moda_NormArchitects_Białystok_DesignAlive - 13

Nowa sesja fotograficzna to przede wszystkim mocna wizja z pogranicza mody i designu stworzona przez Jonasa Bjerre-Poulsena, duńskiego architekta i partnera w Norm Architects. Pokazano elementy skandynawskiego designu – dialog między architekturą a krojem, materiałem i fakturą.

no images were found