MINIMALISTYCZNY SENOR

ŁP

SZTOKHOLM 29.10.2013

DESIGN KINNARPS LUDZIE RZECZY

Senor, nowa ekskluzywna seria mebli gabinetowych w ofercie Kinnarps, łączy w sobie surowość linii prostych z frywolnością krzywych. Zresztą sam projektant - Volker W. Eysing - uważa, że "krzywa to najbardziej ekscytujące połączenie pomiędzy płaszczyzną pionową a poziomą".

Seria Senor, obejmująca biurka gabinetowe, stoły konferencyjne i szafki, to produkt marki MartinStoll. Została zaprojektowana przez uznanego niemieckiego projektanta, Volkera W. Eysinga, zdobywcę m.in. prestiżowej nagrody Red Dot. Eysing znany jest z tego, że tworzy swoje projektu w oparciu o jeden kluczowy motyw przewodni. Nie inaczej jest w przypadku serii Senor, gdzie widać nie tylko jego charakterystyczny minimalistyczny, oszczędny w formę styl widoczny, lecz także wyraźny nacisk na wykorzystanie krzywej.

- Na wstępnym etapie projektu pojawia się spontanicznie pewna myśl przewodnia, coś, co natychmiast przelewasz na papier. Jeśli nie tracisz z oczu tego motywu, jeśli towarzyszy ci on w miarę postępu w pracy nad projektem, starasz się go rozwinąć, rozbudować. Z czasem do głosu dochodzą zupełnie nowe pomysły i rozwiązania, a w efekcie uzyskujesz coś całkowicie nowego - opowiada Volker W. Eysing.

Biurko Senor nie posiada żadnych widocznych uchwytów. Eysing podszedł do projektu dość niestandardowo i postawił na niesztampowe rozwiązania, by zachować minimalistyczny charakter mebli. Smukłość formy dodatkowo podkreśla zastosowana kolorystyka - biały lakier w połączeniu z ciepłą barwą drewna.

Produkty z serii Senor oferowane są w wykończeniu dębowym, orzechowym, bukowym i klonowym. Istnieje również możliwość wielu konfiguracji mebli, uwzględniających indywidualne preferencje właściciela - szafki można wyposażyć np. w system oświetlenia LED oraz w dodatkowe szuflady i przegrody. Biurka Senor doskonale komponują się z siedziskami z tej samej serii.

Więcej: www.kinnarps.pl

Produkty z serii Senor oferowane są w wykończeniu dębowym, orzechowym, bukowym i klonowym. fot. Materiały prasowe

Senor, nowa ekskluzywna seria mebli gabinetowych w ofercie Kinnarps, łączy w sobie surowość linii prostych z frywolnością krzywych. fot. Materiały prasowe

Biurko Senor nie posiada żadnych widocznych uchwytów. fot. Materiały prasowe