MEBLE Z DREWNIANYCH SKRAWKÓW


MAC

6.4.2012

RZECZY

Wykorzystywać to, co już wyrwaliśmy naturze, ponieważ wiele dóbr i tak zostaje bezpowrotnie utraconych i zmarnowanych - gdyby twórcy z izraelskiego studia Ubico myśleli inaczej, nie powstałyby ich fascynujące, proekologiczne projekty. Jednym z nich jest kolekcja Wake, premierowo zaprezentowana jesienią zeszłego roku.

Studio Ubico należące do projektanta Ori Ben-Zvi i działające w Tel Awiwie dołączyło do grona tych, które robią użytek z materiałów znajdujących się wokół nas, na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Dizajnerzy postanowili więc zbierać i regenerować materiały z warsztatów produkcyjnych. Głównie sięgają po drewno, lecz nie tylko, przeszukują zarówno hale produkcyjne jak pojemniki z odpadami. Często starają się odnaleźć nowe zastosowania dla materiałów wcześniej odrzuconych.

Ostatnio Ori Ben-Zvi i jego współpracownicy postanowili zmierzyć się z odnalezionym drewnem, tworząc kolekcję Wake. W całości powstała z drewnianych odpadów, które zostały poddane specjalnej obróbce, m.in. docinaniu. Następnie kawałki drewna zostały połączone w jeden blok dzięki zastosowaniu specjalnej matrycy. Z gotowych bloków następnie są "rzeźbione" elementy kolekcji: stołki i stolik kawowy. I przypominają formą naturalną postać drzewa, jakby wycięto je z jednego pniaka.

Studio Ubico właśnie skończyło 4 lata, wśród jej produktów przeważają meble stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Meble studia powstają na zamówienie.

Więcej: www.studioubico.com

Więcej pięknych mebli w drugim numerze kwartalnika "Design Alive".
Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Ostatnio Ori Ben-Zvi i jego współpracownicy postanowili zmierzyć się z odnalezionym drewnem, tworząc kolekcję Wake. fot. Materiały prasowe

Kolekcja powstała z drewnianych odpadów, które zostały poddane specjalnej obróbce, m.in. docinaniu. fot. Materiały prasowe

Meble powstają na zamówienie. fot. Materiały prasowe