MASKI WEDŁUG MASQUESPACIO

8.10.2019

DESIGN RZECZY

Poczucie humoru, hiszpańskie kolory, południowy temperament. Studio Masquespacio kolejny raz udowadnia, że wzornictwo może być również dobrą zabawą

Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse ze studia Masquespacio w swojej rodzinnej Hiszpanii mocno zdefiniowali swój styl. Teraz idą po więcej. Wraz z firmą Lucie Kaas stworzyli serię elementów dekoracyjnych o nazwie MASQ. Miłośnicy stylu Memphis i art deco z Walencji zaproponowali odważną mieszankę kolorów z mocnymi wpływami prekolumbijskimi.

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych – od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez znanych skandynawskich twórców – tym razem jednak marka postawiła na mocny akcent iberyjski.

Jak zwykle w swoich projektach wnętrz i produktów Masquespacio bawi się geometrią i łączy je ze sztuką prekolumbijską – podobnie jak w ostatniej serii terakoty dla Poggi Ugo. Kolekcja MASQ składa się z dwóch luster (kobiety AMAM i mężczyzny APAP) oraz dwóch małych wazonów (kobieta RISUS i mężczyzna ONAM).

masq_designalive1

 

masq_designalive3

luciekaas_designalive5

Duńska marka Lucie Kass, znana przede wszystkim miłośnikom lalek kokeshi, ma bardzo bogaty katalog przedmiotów dekoracyjnych – od wazonów przez lampy, delikatne świeczniki aż po stoliki www.luciekaas.com

luciekaas_designalive6

luciekaas_designalive4

luciekaas_designalive3

luciekaas_designalive2

luciekaas_designalive