MARIA SC: ŻYRANDOL NOBLISTKI

MM

27.2.2012

RZECZY

Uczeni nie tylko pomagają projektantom rozwiązywać problemy. Czasami ich inspirują. Pani Jurek, założycielka grupy twórczej Gang Design natchnienie odnalazła u jednej z najsłynniejszych kobiet w historii: Marii Skłodowskiej-Curie.

Gdyby nie Maria Skłodowska-Curie nie byłoby nie tylko kliku pierwiastków chemicznych (poza najbardziej znanymi polonem i radem przyczyniła się do odkrycia również aktynu), dwukrotnie Nagrody Nobla, splendorów dla polskiej nauki, wiary w kobiety (Maria Skłodowska-Curie była np. jedną z pierwszych kobiet, która zrobiła prawo jazdy).

Nie byłoby także... żyrandola o nazwie Maria SC, który pojawił się nie tylko na wystawach, ale również w sprzedaży. Żyrandol jest wykonany z probówek, składa się z dwóch modułów o różnych wielkościach. W zależności od naszych upodobań, mogą być stosowane razem lub osobno. Ponadto projektantka Marii SC nie narzuca sposobów, w jakie wypełnimy probówek i jakie umieścimy w nich substancje. Możemy więc stworzyć kolorową feerię barw, pozostawić puste albo umieścić w nich nawet rośliny.

Żyrandol można wciąż oglądać na wystawie "Rozświetlić kryzys", która trwa w krakowskiej galerii BB (do końca marca).

Twórczyni żyrandola - Pani Jurek - jest nie tylko projektantką ale również grafikiem, założycielką grupy Gang Design. Jest absolwentką ASP w Warszawie, współtworzy Stowarzyszenie "Z siedzibą w Warszawie".

Żyrandol Maria SC kosztuje 790 zł (w wersji dwumodułowej) i 550 zł (wersja jednomodułowa).

Więcej: www.gangdesign.pl

Żyrandol inspirowany osiągnięciami Nolbistki. fot. Barbara Kaja Kaniewska

Żyrandol można wciąż oglądać na wystawie "Rozświetlić kryzys". fot. Barbara Kaja Kaniewska

Marię SC można aranżować na różne sposoby. fot. Magda Jurek