ŁÓDZKI FOKUS NA DETALE INTERPRINT

TEKST PROMOCYJNY

ŁÓDŹ 30.9.2016

DESIGN WYDARZENIA

Przygotowana przez Interprint ekspozycja na Łódź Design Festival (13-23 października) to spotkanie z drugoplanowymi bohaterami codzienności - tymi często niezauważanymi, których obecność uważamy za oczywistość.

Każdego dnia otacza nas mnóstwo osób i jeszcze więcej rzeczy. Meble, przedmioty dnia codziennego, pojazdy, narzędzia... Widzimy ich kształt, formę, kolory, ale czy kiedykolwiek mieliśmy czas by zatrzymać się i poświęcić im chwilkę - obejrzeć dokładniej, bliżej... Na ekspozycji firmy Interprint przygotowanej w ramach Łódź Design Festival będzie można to uczynić. Pod hasłem "On focus" odwzorowane zostanie wyposażenie pomieszczeń i przestrzeni, które odwiedzamy każdego dnia: łazienki, kuchni, biura, baru a nawet parku. Zwiedzający będą mieli okazję znaleźć inspiracje i trendy, zobaczyć niezauważalne na co dzień detale, uświadomić sobie dlaczego rzeczy są takie, jakie są.

W ramach ekspozycji dekory Interprint prezentowane będą na gotowych meblowych formach. Zobaczyć będzie można modele zaprojektowane specjalnie na łódzki festiwal przez Maję Palczewską. Prezentowane będą wzory kompletnie nowe, a także te, które cieszą się popularnością wśród klientów i są dostępne w hurtowniach płyt meblowych.

Oprócz głównej ekspozycji, przypominającej nieco formułą tegoroczne Furniture Days, Interprint przygotował również wyjątkowe warsztaty. 15 października - w sobotę, podczas trzech spotkań, które rozpoczną się o godzinach: 14:00, 16:00 i 18:00 na wystawie Interprint, Maurizio Burrato opowie projektantom, architektom i wszystkim zainteresowanym, o różnorodnych obliczach szeroko rozumianego wzornictwa.
Maurizio Burrato urodził się w 1966 w Pinerolo we Włoszech. Studiował Industrial Design w Istituto Tecnico M. Buniva” w Pinerolo w prowincji Turyn. Pracował, jako R&D manager oraz manager sprzedaży w różnych firmach z branży producentów MFC i HPL/CPL. Od roku 2013 jest członkiem zespołu projektowego firmy Interprint.

Więcej na: www.interprint.com

interprint