LIBAŃSCY RZEMIEŚLNICY SĄ W CENIE

MM

2.9.2012

RZECZY

Od kilkunastu miesięcy do grup projektowych zajmujących się Bliskich Wschodem dołączyła nowa formacja pod nazwą Oeuffice. Tworzących ją projektantów interesuje bliskowschodnia architektura oraz funkcjonujące tam struktury ozdobne. I przenoszą je do bardzo wyszukanych projektów.

A zarazem podejmują współpracę z lokalnymi rzemieślnikami. W jednym z najnowszych pomysłów - Ziggurat Containers postanowili popracować wspólnie z twórcami z Libanu, słynącymi z techniki inkrustowania drewna. Opierając się na tej współpracy powstała niezwykła i monumentalna konstrukcja, przypominająca wieżę, służąca nie tylko do celów dekoracyjnych. Zrealizowana w studiu forma przywołuje wspomnienia choćby Muqarnas, czyli tradycyjnego islamskiego i perskiego architektonicznego wspornika, pełniącego także funkcje dekoracyjne. Ziggurat Containers, wykonane z drewna oraz akrylu są więc interpretacją tradycyjnych standardów wzorniczych. Można w nich przechowywać m.in. drobne, domowe przedmioty.

Oeuffice to studio projektowe, założone w zeszłym roku przez Nicolasa Bellavance-Lecompte i Jakuba Zaka. Obaj przez wiele lat funkcjonowali pomiędzy Kanadą, Mediolanem i Berlinem, by w końcu stworzyć wspólne laboratorium, w którym powstają limitowane obiekty, korespondujące z wizjami współczesnych utopii.

Przedmioty powstają w bardzo niewielkich seriach, liczące zaledwie po kilka bądź kilkanaście elementów. Np. Ziggurat Containers kosztuje powyżej 3 tys. euro.

Więcej: www.oeuffice.com

Ziggurat Containers studia Oeuffice. fot. Materiały prasowe

Ziggurat Containers są wykonane z drewna i akrylu. fot. Materiały prasowe

Można w nich przechowywać m.in. drobne, domowe przedmioty. fot. Materiały prasowe