ŁDF: Urodzinowe laboratorium smaków

łódź | Marcin Mońka

9 października 2014 | Design | Wydarzenia |

Powrót na Targową, historie kuchenne w najlepszym wydaniu, świętowanie bardzo udanego roku – to wszystko na urodzinowej imprezie Studia Rygalik.

Powiedzieć, że urodziny Studia Rygalik to tradycja Łódź Design Festivalu, to nic nie powiedzieć. Tomek i Gosia Rygalik wraz ze swoją „załogą” na festiwalowym szlaku jest od samego początku, stawiając na bardzo różne aktywności: od prezentacji, poprzez warsztaty a na wykładach kończąc. Jednak punktem kulminacyjnym wszystkich tych doświadczeń podczas każdej edycji staje się przyjęcie urodzinowe, na które są zapraszani uczestnicy festiwalu. W ostatnich 12 miesiącach w studiu działo się wiele, nie tylko powstawały nowe projekty (np. dla marki Paged czy Muzeum Historii Żydów Polskich) ale też zadziwiająca była aktywność kuratorska studia (m.in. świetnie przyjęta ekspozycja „NASZ”, prezentowana np. w Nowym Jorku podczas Tygodnia Designu).

Dlatego tematów do rozmów podczas urodzinowego przyjęcia na pewno nie zabraknie. Zresztą twórcy studia nie raz udowadniali, że zaskoczenie i umiłowanie niespodzianek to jeden z ich znaków rozpoznawczych. Dlatego też nie opiszemy w szczegółach programu urodzinowego spotkania. Wiemy na pewno, że jednym z wydarzeń będzie prezentacja projektu mobilnej modułowej stacji kulinarnej FoodLab – zaprojektowanej przez Studio Rygalik dla Concordia Taste, w pełni wyposażonej w zaawansowane technologicznie i energooszczędne urządzenia studioLine marki Siemens. Jednocześnie FoodLab to laboratorium smaków będące połączeniem kuchni, baru, stołu, spiżarni i stanowiska do warsztatów kulinarnych. Dzięki mobilności system pozwala na dowolną aranżację, a w zależności od potrzeb, pory dnia, czy konkretnego wydarzenia, można dostosować wielkość oraz funkcję przestrzeni, którą tworzą.

Siemens FoodLab_Urodziny SR_zapro

Podczas przyjęcia nie zabraknie  muzyki, dobrego towarzystwa i niespodziewanych atrakcji. Pierwszym zaskoczeniem będzie na pewno przestrzeń, w której będą bawić się urodzinowi biesiadnicy. Zamiast tradycyjnego miejsca, czyli siedziby studia przy ul. Częstochowskiej tym razem zostaliśmy zaproszeni na ul. Targową 35. Znają ją wszyscy uczestnicy ostatnich edycji festiwalu – to właśnie tam w ostatnich trzech latach mieściło się Centrum Festiwalowe. Urodziny Studia Rygalik rozpoczną się w piątek 10 października o godz 22.22.

Więcej: www.lodzdesign.pl, www.studiorygalik.com

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu


Podczas 13. edycji Łódź Design Festivalu poszukamy przepisu na dobre życie

Dobre życie

łódź | 2 maja 2019


Podczas 13. edycji ŁDF poszukamy przepisu na dobre życie.

Holis w Sobolach

Holis w Sobolach

Sobole | 14 listopada 2018

Podczas Holis powstały projekty innowacji społecznych, by łączyć ludzi.

Błazen designu przyjeżdża do Łodzi

Błazen designu

łódź | 15 maja 2018

Jamie Hayon z najważniejszych kreatorów współczesności.