LAMPA Z WEŁNY ZROBIONA PRZEZ KOMPUTER

MM

19.12.2011

RZECZY

Chilijskie studio gt2P specjalizuje się w projektach, które łączą osiągnięcia nauki z tradycyjnymi metodami pracy i takimi materiałami. Jednym z ostatnio zaprezentowanych przez grupę projektów jest lampa, wykonana m.in. z wełny alpaki.

Lampa sufitowa Gudpaka jest częścią kolekcji Digital Crafting Collection. Jak mówią o niej jej projektanci, lampa łączy przeciwieństwa: to co tradycyjne z nowoczesnym, zwierzęce z roślinnym, cyfrowe z ręcznym. Lokalne z globalnym.

Sekret lampy tkwi m.in.w użytym materiale - do jej produkcji wykorzystano wełnę bardzo popularnego w tej części Ameryki Południowej ssaka parzystnokopytnego - alpaka. Do dziś jego wełna jest uznawana za jeden z najcenniejszych chilijskich surowców.

Jednak cały proces produkcyjny lampy opiera się na nowych technologiach, w tym technik cyfrowych i laserowych. Tak powstaje konstrukcja, na której wspiera się wełniany abażur.

Lampa jest już do kupienia, zapłacimy za nią 2500 dolarów.

Więcej: www.gt2p.com

Lampa sufitowa Gudpaka. Podpatrzyliśmy ją na wrześniowym festiwlau w Londynie. fot. Wojciech Trzcionka

Cały proces produkcyjny lampy opiera się na nowych technologiach, w tym technik cyfrowych i laserowych. fot. Materiały prasowe