KRAWIECKI MAJSTERSZTYK

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: BYTOM

KRAKÓW 9.1.2020

LUDZIE MODA RZECZY

W sezonie jesienno-zimowym 2019 marka Bytom zachwyca klimatem lat 80., łącząc tradycyjny krawiecki kunszt z nowoczesnym krojem i funkcjonalnością, w ujęciu miękkich dzianin i ciepłej, a zarazem szlachetnej wełny

Kolekcja Heritage/Dziedzictwo łączy tradycje włoskiego tkactwa z nowoczesnym polskim krawiectwem – wszystko to dzięki współpracy z renomowaną włoską fabryką tkanin Vitale Barberis Canonico. Utrzymana w klimacie vintage kolekcja łączy sztukę krawiecką z... filmem! To właśnie dlatego do udziału w sesji zdjęciowej zrealizowanej w scenerii warszawskiego SPATiF-u, kultowego miejsca spotkań bohemy artystycznej, zaproszono Jana Frycza – mistrza sztuki aktorskiej – oraz debiutującego aktora młodego pokolenia – Kamila Nożyńskiego.

Najbardziej charakterystycznym elementem kolekcji są doskonale skrojone garnitury z szerokimi klapami ozdobionymi specyficznym stebnowaniem, uzupełnione kamizelkami o oryginalnych wykończeniach, jak również bawełnianymi koszulami w paski, dzianinowymi golfami i filcowymi kapeluszami. Istotną częścią Heritage/Dziedzictwa są również ciepłe, a jednocześnie lekkie płaszcze – długie bawełniane oraz mięsiste wełniane dwurzędowe, w odcieniach czerni oraz kamelu, będące kwintesencją ponadczasowej elegancji. Ubrania powstały z wysokogatunkowych szlachetnych tkanin, flanelowych, w kratę bądź melanżowych, w odcieniach granatów, kameli i brązów. Królują tu miękka, otulająca dzianina oraz wełna – ciepła, lekka, oddychająca, a zarazem szykowna.

Za marką Bytom stoi wielopokoleniowe doświadczenie krawieckie, które stworzyło fundament do wykreowania nowoczesnej marki oferującej współczesne wzornictwo na najwyższym poziomie.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce, ale również zagraniczni klienci cenią sobie jakość polskiego brandu. Dziedzictwo i historia przejawiają się nawet w najdrobniejszych szczegółach, takich jak symbol korony wpleciony w najnowsze kolekcje, zdobiący między innymi spinki do mankietów czy szpilki do klap marynarek.

Więcej na: www.bytom.com.pl

bytom_aw2019_designalive (10)

Długi, dwurzędowy płaszcz w kolorze kamelowym, o szerokim, otwartym fasonie, wykończony stebnowaniem. Z tyłu pasek oraz wysokie rozcięcie zapinane na guziki. Wykonany został z tkaniny pochodzącej od renomowanego włoskiego producenta tkanin In Tes Pra.

bytom_aw2019_designalive (11)

Kolekcja Heritage/Dziedzictwo odznacza się dbałością o najdrobniejszy detal, a jednocześnie zachowaniem nienagannego, klasycznego szyku.

bytom_aw2019_designalive (6)

bytom_aw2019_designalive (5)

bytom_aw2019_designalive (4)

bytom_aw2019_designalive (3)

bytom_aw2019_designalive (1)

bytom_aw2019_designalive (2)

bytom_aw2019_designalive (7)

bytom_aw2019_designalive (8)