KIESZONKOWY ZEGAREK POWRACAMAC

14.9.2012

RZECZY

Zegarek na rękę, do przyczepienia na rowerze, obwiązania wokół torby - tak wygląda nowy projekt francuskiej marki Lexon. Nowe kwarcowe czasomierze są już do kupienia, a klienci mogą wybierać spośród wielu ich kolorów.

Projekt zegarka o nazwie Take Time stworzył francuski dizajner Mathieu Lehanneur, znany ze współpracy m.in. z Poltrona Frau, Nike czy Hennessy. Najważniejszą inspiracją do jego powstania stała się dostępność, bo przecież nie od dziś wiemy, że nie tylko nadgarstki służą nam już do noszenia czasomierza. Lehanneur zdecydował się na poszukanie rozwiązań historycznych, i nawiązał do zegarków kieszonkowych, którymi posługiwano się kilkadziesiąt lat temu.

Jego współczesna wersja jednak odbiega od pierwowzoru - nie trzeba go nosić w kieszonce, lecz może znaleźć swoje miejsce zarówno na nadgarstku, jak i przypięty do paska od spodni, roweru czy torby podróżnej.

Obudowa Take Time oraz jego elastyczny pasek są stworzone z kauczuku silikonowego, zegarek jest wodoszczelny, dostępny w 10 różnych kolorach: czarnym, niebieskim, szarym, brązowym, zielonym, żółtym, różowym, czerwonym, szarym i białym.

Nowe zegarki marki Lexon trafiły już do sprzedaży, kosztują ok. 30 funtów.

Więcej: www.lexon-design.com, www.mathieulehanneur.fr

Take Time stworzył francuski dizajner Mathieu Lehanneur. fot. Materiały prasowe

Obudowa Take Time oraz jego elastyczny pasek są stworzone z kauczuku silikonowego, zegarek jest wodoszczelny i dostępny w 10 różnych kolorach. fot. Materiały prasowe