JEAN MARC ARTISAN – PODŁOGI RĘCZNIE POSTARZANE

TEKST PROMOCYJNY

LONDYN 12.11.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

Dębowa podłoga jak z renesansowego zamku? Wyraźnie postarzane, noszące ślady użytkowania drewno na podłogach to jeden z ciekawszych trendów w aranżacji wnętrz!

Taka "wiekowa" podłoga ma duszę i nadaje wnętrzu wyjątkowy klimat. Trochę tak jak w starym domu, gdzie każda rysa czy wgniecenie to jakaś historia.. Dodatkową zaletą jest fakt, że o podłogę nie trzeba się martwić w trakcie użytkowania - każde nowe uszkodzenie po prostu wpisuje się w jej klimat.

Do tej pory, aby uzyskać deski w tym stylu architekci i miłośnicy nietuzinkowych wnętrz rozbierali stare wiejskie chaty czy stodoły. Teraz na rynku dostępne są marki takie jak Jean Marc Artisan, która oferuje podłogi celowo, ręcznie (!) postarzane, z delikatnymi rysami, wgnieceniami, a nawet otworami przypominającymi ślady korników. W podłogach tych piękno drewna podkreślone zostało metodami uzyskiwanym przez ebenistów - legendarnych francuskich rękodzielników, starannie dobrano naturalne oleje, które idealnie podkreślają atuty drewna, jego kolorystykę i kształt sęków.

Mimo "wiekowego" wyglądu podłoga JMA jest produktem zaawansowanym technologicznie. Są to deski warstwowe, zbudowane w całości z drewna dębu. Poszczególne warstwy zostały zespojone w konstrukcji krzyżowej, która zapewnia wytrzymałość i trwałość. Wyjątkowo gruba warstwa wierzchnia podłogi oraz jej trudnopalność pozwala na jej stosowanie nawet w miejscach mocno eksploatowanych, takich jak restauracje, kluby, hotele czy galerie handlowe.

Oferta obejmuje sześć dekorów. Więcej informacji na: www.jeanmarcartisan.com