GORĄCY BOHATER TRZECIEGO PLANU

ET

6.7.2011

RZECZY

Bardzo lubimy, gdy przedmioty prócz funkcji podstawowej spełniają też inne dodatkowe zadania. Kto z nas nie wykorzystywał grzejnika jako suszarki? Z takiej właśnie potrzeby swego czasu zaczęły się pojawiać grzejniki-drabinki w formie, która ułatwia rozwieszanie bielizny lub ręcznika. Problem jednak, gdy trzeba coś szybko wysuszyć w lecie, gdy centralne nie działa.

Firma Instal-Projekt wraz ze studiem projektowym Mikołaja Wierszyłłowskiego i zespołem specjalistów opracowała prosty i niedrogi sposób - grzałkę elektryczną HOT2. Można ją zamontować w większości drabinkowych grzejników lub kupić z dopasowanym kaloryferem.

Metalowy trzpień grzałki chowa się wewnątrz kaloryfera i ogrzewa wodę, na zewnątrz wystaje tylko subtelny podłączany do kontaktu elektroniczny sterownik.
- Prosty w formie bohater trzeciego planu nie narzuca się, a jego bryła wynika wprost z funkcji - przyznaje projektant. Jednak elegancka forma regulatora kryje w sobie wiele praktycznych innowacji.

Możemy sterować mocą grzałki oraz nastawiać timer, który wyłączy automatycznie grzejnik po dwóch godzinach - tyle ponoć wystarczy by wysuszyć na niej mokry ręcznik.

Jak zapewnia Witold Wasilewski z Instal-Projektu nowy produkt powstał w odpowiedzi na wymagania klientów. Poprzez nowe rozwiązania grzałka jest bardzo oszczędna i bezpieczna, posiada system zabezpieczeń przed przegrzaniem oraz bardzo przydatną funkcję anty-zamarzania.

To dobra informacja dla działkowiczów i właścicieli zimowych ogrodów - podłączona do sieci grzałka reaguje na spadek temperatury poniżej zera i nie dopuszcza by zamarzająca w grzejnikach woda rozsadziła kaloryfer.

Sterowana dotykowo grzałka dostępna jest w kolorze czarnym i białym za ok. 350 zł. Co istotne całkowicie polski produkt ma łatwy dostęp do serwisu.

Więcej: www.instalprojekt.com.pl

Grzałka HOT2 posiada czterostopniową regulację temperatury oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. fot. Materiały prasowe

Grzejnik z grzałką elektryczną to idealne rozwiązanie w miejscu, gdzie podłączenie zwykłego grzejnika byłoby kosztowne lub skomplikowane technicznie. fot. Materiały prasowe