GEOMETRIA I KOLOR

WARSZAWA 18.11.2019

DESIGN HAPPY BAROK RZECZY

Katarzyna Jasyk projektuje kolejny model lampy używając swoich ulubionych materiałów: metalu i szkła. Piękna seria oświetlenia Ballu to rzeźbiarskie obiekty tworzone na pograniczu sztuki i wzornictwa

Inspiracją do powstania projektu był stworzony przez Mondriana w latach 20. XX wieku kierunek w sztuce zwany neoplastycyzmem. Charakteryzował się między innymi użyciem linii pionowych i poziomych, które nachodząc na siebie, dzieliły płaszczyzny na kwadraty i prostokąty. W projekcie lampy Ballu pojawia się geometria, czerń, biel oraz trzy zasadnicze kolory: żółty, niebieski i czerwony. Sam obiekt ma prostą minimalistyczną formę pozbawiona dekoracji. Podstawa lamp wykonana jest z rurek metalowych malowanych proszkowo na kolor czarny. Lampy są obrotowe, mogą mieć podwójny lub pojedynczy klosz w kształcie kuli, wykonany z białego, mlecznego szkła. Kolorowe elementy – małe kulki zrobione są z tworzywa sztucznego.

Ballu nie jest tylko lampą, boczne rurki zakończone kolorowymi gałkami mogą pełnić funkcję wieszaków na torebki, ubrania czy kapelusze. Produkt – w wersji pojedynczej oraz podwójnej – zaprojektowany został jako oświetlenie dekoracyjne wewnętrzne, dedykowane do przestrzeni publicznych, komercyjnych lub apartamentów prywatnych.

Aranżacja przestrzeni : Will Be Studio

Jasyk_Bally_designalive - 9

Jasyk_Bally_designalive - 7

WILLBESTUDIO

Jasyk_Bally_designalive - 5

WILLBESTUDIO

Jasyk_Bally_designalive - 2

Jasyk_Bally_designalive - 1