FUNKCJONALNOŚĆ TKANIN

JARDA RUSZCZYC

WARSZAWA 11.10.2014

DESIGN RZECZY

Nie tylko o wzajemnym przenikaniu się świata wnętrz i świata fashion rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego przez markę Fargotex.

Firma działająca od 15 lat na spotkanie zaprosiła nie tylko dziennikarzy ale i przedstawicieli świata projektowego. Projektant Maciej Zień swój wykład poświęcił tematyce wzajemnego przenikania się świata wnętrz ze światem fashion, które coraz częściej czerpią od siebie to, co najlepsze. Z kolei historyk i krytyk designu - Krystyna Łuczak-Surówka omówiła niezwykłe właściwości tkanin łatwoczyszczących Magic Home Collection, które potwierdzają innowacyjność materiałów Fargotex oraz są kolejnym kamieniem milowym w historii tkanin. Zaprezentowane zostały również najnowsze propozycje kolekcji tkanin Fargotex Group.

Jedną z nich jest Exclusive Edition, która w najlepszy sposób reprezentuje kompleksowość oferty firmy. Przy użyciu tkanin wyłącznie z tej kolekcji, mamy możliwość aranżacji wielu, niepowtarzalnych wnętrz. Wszystko dzięki zaprojektowaniu kolekcji według siedmiu linii kolorystycznych, bogatych w różnorodne struktury oraz właściwości.

Podczas spotkania firma Fargotex ogłosiła również, iż od września tego roku stała się wyłącznym dystrybutorem kolekcji tkanin In & Out marki Sunbrella na Polskę.

Więcej: www.fargotex.pl

Maciej Zień był gościem spotkania poświęconego możliwościom wykorzystania tkanin.