FILOZOFICZNA RESTAURACJA W TEL AWIWIE

MAC

TEL AWIW 12.4.2013

ARCHITEKTURA MIEJSCA STYL ŻYCIA

Kuchnia oparta na starożytnej filozofii chińskiej oraz "kulinarnym DNA" krajów Azji Południowo-Wschodniej to znak rozpoznawczy nowej restauracji w Tel Awiwie. Koncepcję nowej restauracji stworzyli Pitsou Kedem Architects i Baranowitz-Amit Design Studio.

Projekt restauracji Taizu oparto się na dwóch podstawowych tematach. Pierwszy z nich to pięć podstawowych elementów starożytnej filozofii (ogień, woda, metal, drewno i ziemia). Drugi z kolei to "kulinarne DNA", bo wszystkie smaki, kolory i formy opierają się na osobistych interpretacjach szefa kuchni, którym jest Yuval Ben Neria. Postanowił oprzeć menu na artykułach dostępnych niemal na ulicy w pięciu krajach Azji Południowo-Wschodniej: Indiach, Chinach, Tajlandii, Kambodży i Wietnamu.

Samo wnętrze restauracji wywołuje "poczucie Azji". Przestrzeń restauracji podzielono na 5 głównych sfer, gdzie obok salonu jadalnego utworzono np. typowe dla krajów azjatyckich jadalnię inspirowaną street food. Kuchnię od restauracji dzielą przeszklone drzwi, restauracja została dodatkowo wyposażona w taras.

Ponadto na betonowych ścianach, które tworzą główną oś można odnaleźć np. wzory roślinne. Oczywiście sporo elementów wykonano z bambusa. Do wyposażenia restauracji wykorzystano m.in. meble Foscarini, Vitra czy Boffi.

Więcej: www.taizu.co.il/

Restauracja Taizu działa od niedawna w Tel Awiwie. fot. Materiały prasowe

Projekt lokalu stworzyli Pitsou Kedem Architects i Baranowitz-Amit Design Studio. fot. Materiały prasowe

Przestrzeń restauracji podzielono na 5 głównych sfer. fot. Materiały prasowe

Samo wnętrze restauracji wywołuje "poczucie Azji". fot. Materiały prasowe