DZIŚ W KINIE IDEI „HI A.I. MÓJ PRZYJACIEL ROBOT”, CZYLI JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NASZE ŻYCIE ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ

GDYNIA 8.7.2020

WYDARZENIA

Humanoidalne roboty to więcej niż elektroniczny gadżet. Ich uderzające podobieństwo do człowieka sprawia, że są nie tyle rzeczami, co nowymi istotami na Ziemi. Co powinieneś wiedzieć, gdy wchodzisz w związek z... robotem? Za 20 lat humanoidalne roboty będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony!

Magazyn „Design Alive” wraz z organizatorami 13. edycji festiwalu Gdynia Design Days zaprasza w dniach 4-10 lipca do Kina Idei online. W programie przeglądu siedem znakomitych filmów dokumentalnych: „Przeżyć: Metoda Houellebecqa”, „Zniknięcie mojej matki”, „Chińscy van Goghowie”, „Mikrotopia”, „Hi A.I. Mój przyjaciel robot”, „ZUD” i „Antropocen. Epoka człowieka”. I to bezpłatnie!

Dziś 8 lipca (środa) godz. 18.00-00.00, „Hi A.I. Mój przyjaciel robot”, reż. Isa Willinger, Niemcy, 2019, 88 min.

Film: https://vimeo.com/355271618
Hasło: A.I._robot_GDDO filmie:
Za 20 lat roboty będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony. Już teraz humanoidalne roboty coraz częściej wkraczają w nasze codzienne i prywatne życie, a naukowcy są przekonani, że za kilka lat staną się jego integralną częścią. I powoli zmienią naszą perspektywę oraz rolę, jaką odgrywamy w świecie. Jednak humanoidalne roboty to coś więcej niż kolejny wymyślony przez człowieka elektroniczny gadżet. Cechuje je uderzające podobieństwo do żywych istot, zarówno w zachowaniu jak i wyglądzie, co sprawia, że są nie tyle rzeczami, co nowymi istotami na Ziemi. Film pokazuje ich aktualny charakter i rolę, jaką obecnie pełnią.
Poznajemy roboty, które współpracują dziś z ludźmi w różnych przestrzeniach i środowiskach oraz ich potencjalne możliwości. Czy rzeczywiście dzięki osiągnięciom technicznym przyszłość człowieka stanie się lepsza? Co zyskujemy dzięki tej nowej technologii? A co tak naprawdę tracimy?

Czytaj też artykuł Wiesława Bartkowskiego „Czujemy, że coś jest nie tak, ale i tak dajemy się ponieść fali cyfrowej transformacji”