DOROTA KOZIARA ZAPROJEKTOWAŁA KOLEKCJĘ PŁYTEK ZAINSPIROWANĄ KOLORAMI POLSKI

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

MEDIOLAN 3.6.2019

DESIGN RZECZY

Dorota Koziara, światowej klasy projektantka i artystka, która na co dzień pracuje w Mediolanie, przestudiowała kolorystykę krajobrazu i dla marki Tubądzin zaprojektowała kolekcję inspirowaną kolorami Polski.

– W mojej pracowni przestudiowaliśmy kolorystykę polskiego pejzażu i stworzyliśmy jej wypadkową, która stała się bazą do tej kolekcji – opowiada Dorota Koziara. – Mamy w niej cztery kolory  ziemi, cztery kolory nieba plus dodatkowo róż, który tak naprawdę często występuje na granicy nieba i ziemi. W naszym klimacie nie mamy turkusu, takiego jaki jest na przykład na południu Europy, na Sycylii czy w Hiszpanii. W większości nasze kolory są bardziej stonowane. Powstała wypadkowa, która oddaje polski pejzaż w delikatny sposób. Studiując ten projekt chciałam dać architektom elementy budowania przestrzeni w harmonijnie dobranej i przestudiowanej gamie kolorystycznej. Tak, aby mogli mieszać kolory z kolekcji w różnych konfiguracjach i aby zawsze było to zestawienie – zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach – zapewniające harmonię z pejzażem.

Kolekcja Cielo e Terra daje duże możliwości łączenia z innymi materiałami wykorzystywanymi we wnętrzach oraz na elewacjach. – Dzięki harmonijnie dobranym kolorom stanowi doskonałe tło dla dodatków, dzięki temu architekt może tworzyć wnętrza o różnorodnym charakterze. Bardzo zależało mi na tym, żeby moja kolekcja spełniała wymagania najwyższej klasy produktów, jeśli chodzi o ich użycie w miejscach publicznych, takich jak lotniska, korytarze metra, hotelowe hole, restauracje, uczelnie, szpitale – mówi Dorota Koziara.

Kolekcja składa się z dziewięciu barwionych w masie płyt o modularnych formatach (240x120 cm, 120x120 cm , 120x60 cm, 60x60 cm) Jest produkowana w dwóch grubościach: 6 mm i 10 mm. Dzięki temu,  że opiera się na module, pozwala architektom na szerokie wykorzystanie jednej płyty lub łączenie w całość różnych formatów. Ceny rozpoczynają się od 134,93 zł za m kw.

Więcej na: www.tubadzin.pl