DESIGN INSPIROWANY JAPONIĄ. PHORMY Z NOWYM PROJEKTEM

TEKST: AR, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

BOCHNIA 10.1.2019

DESIGN RZECZY

W życiu codziennym projektantów niezwykle ważna jest inspiracja. Jej źródeł możemy doszukiwać się wszędzie - w podróżach, otoczeniu, kuchni, naturze. Max Kobiela, projektant marki Phormy tworząc najnowszą kolekcję Umami inspiracje czerpał wprost z kultury japońskiej. Dzięki temu powstała kolekcja komód, która zwraca uwagę strukturą, rodzajem drewna, ale też rzemieślniczym wykonaniem.

- Kultura japońska to dla mnie siła prostoty, umiłowanie czystej formy i konsekwentna logika - mówi Max Kobiela. - Estetyka japońska wynika wprost z przyjętej postawy wobec życia i staje się jej komplementarnym uzupełnieniem. Co istotne, pomimo inspiracji Japonią, projekt nie zamyka się tylko i wyłącznie na miłośników dalekowschodniej estetyki. Są ludzie dla których te meble są po prostu minimalistyczne, rzeźbiarskie lub wręcz industrialne.

Umami to trzy rodzaje drewna i cztery kolory podstaw dostępne w trzech rozmiarach, co w sumie daje 36 możliwych kombinacji materiałowo-kolorystycznych dostępnych na zamówienie.

Więcej na: www.phormy.com i www.good-inside.com