Człowiek w centrum uwagi

Firma będąca jednym z liderów w branży outsourcingu usług rekrutacyjnych, zdecydowała się na zlokalizowanie swojego pierwszego europejskiego oddziału w Krakowie – jednego z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. To w Krakowie co roku świetnie wykształceni specjaliści z ponad 20 szkół wyższych trafiają na rynek pracy i to właśnie oni są w centrum zainteresowania. Siedziba firmy, znajdująca się w budynku Orange, została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o potrzebach i komforcie pracowników. O wybór i dostawę wyposażenia biura zadbali eksperci Kinnarps.

– Innowacja i jakość to kluczowe wartości, jakimi kierujemy się w naszej firmie. Dlatego zależało nam na tym, aby nasze krakowskie biuro, powstało przy współpracy z najlepszymi specjalistami na rynku, którzy oferują nowoczesne rozwiązania – powiedział Michał Dranka, Director Global Support Team w firmie rekrutacyjnej. – Wybraliśmy firmę Kinnarps również dlatego, że jest doświadczonym i kompetentnym doradcą, posiadającym wszechstronną wiedzę na temat wpływu designu biura na produktywność i kreatywność pracowników – dodaje Michał Dranka.

Biuro zostało stworzone w zgodzie z aktualnymi światowymi trendami w planowaniu przestrzeni biurowej. – Chcieliśmy, aby nasze biuro samo w sobie było wartością dodaną, a nie jedynie miejscem pracy. Stworzona przez architektów z pracowni The Design Group i ekspertów z firmy Kinnarps aranżacja daje poczucie swobody i korzystnie wpływa na samopoczucie pracowników, co w efekcie przekłada się na ich codzienną efektywność – podkreśla Michał Dranka.

Biuro zajmuje 600 m kw. nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni do pracy – w bardziej i mniej formalnej atmosferze oraz odpoczynku. Znajduje się tu m.in. open space z 70 miejscami do pracy przy biurkach, ale również wygodnymi sofami i fotelami do mniej oficjalnych spotkań. A wszystko to w otoczeniu ciekawych tekstur, materiałów oraz wykładzin, tworzących inspirującą i komfortową przestrzeń. Szarość wykładzin oraz foteli obrotowych idealnie komponuje się z dębowymi blatami stołów, białymi ramami mebli oraz cegłą na ścianie. Zielone i szare tkaniny foteli do odpoczynku dodają wnętrzu szlachetnego wyglądu. Kolejne 80 m kw. przestrzeni, gdzie dominującymi kolorami są szarości, zielenie i granaty, zostało zaaranżowanych w mniej formalny sposób, z przeznaczeniem do pracy oraz odpoczynku. Duży drewniany stół z hockerami to miejsce do pracy, ale także rozmów i spotkań, w luźniejszej niż biurowa atmosferze. Podobnie jak sąsiadujące z nim wygodne fotele, sofy i siedziska, tworzące ciepły, domowy klimat. Sercem każdego domu jest kuchnia – w tym przypadku jest podobnie: na 70 m kw. zaaranżowane zostało miejsce spotkań wszystkich pracowników firmy wraz ze strefą chillout. W centralnej części pomieszczenia znajduje się długi drewniany stół, a w dalszej części – komfortowe fotele, sofa oraz siedziska wraz ze stolikami. Pracownicy mają też do swojej dyspozycji dwie sale konferencyjne utrzymane w białej kolorystyce.

– Jest to jedna z najładniejszych i najciekawszych realizacji w Krakowie, reprezentująca nietuzinkowe podejście do przestrzeni biurowej. Miejsca do pracy przenikają się z miejscami wypoczynku, tworząc atmosferę zarówno skupienia, jak i kreatywności oraz relaksu – komentuje Małgorzata Wala, Key Account Manager, odpowiedzialna za realizację projektu w Kinnarps.

Biuro doskonale odzwierciedla aktualne trendy rynkowe i zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby uwzględnić rozwiązania dające możliwość elastycznej pracy. – Staramy się umożliwić naszym pracownikom maksymalną elastyczność na przestrzeni biurowej połączoną z możliwością pracy z domu. Dodanie do aranżacji powierzchni „tymczasowych stanowisk pracy” idealnie wpisuje w dalsze plany rozwoju naszej firmy – podsumowuje Michał Dranka.

***
Produkty i rozwiązania marki Kinnarps zastosowane w projekcie:
• Stanowiska pracy – biurka seria P i bench Polaris oraz fotele pracownicze Capella marki Kinnarps. Ścianki działowe oraz ramiona pod monitor marki Gotesson
• Open space – stoliki Speed marki Johanson, fotele Jefferson marki Skandiform
• Sale konferencyjne – stoły Colt oraz krzesła na kółkach Flex marki Skandiform
• Przestrzeń chillout&work – stół drewniany na nodze metalowej wykonany na wymiar, hockery RIB, stoliki Speed, siedziska Shima marki Johanson, fotele Jefferson, stoliki Papa marki Skandiform, fotele Hotspot marki Drabert, sofy z wysokim oparciem Arthur marki Boss design oraz stoliki Fields marki Kinnarps.
• Kuchnia – stół drewniany na nodze metalowej wykonany na wymiar i stoliki Oberon, krzesła Polett marki Kinnarps oraz hockery Sputnik marki Johanson. W części kuchennej sofa Blanket marki Materia, fotele Edith marki Johanson oraz pufy Alma marki Softline
• Recepcja – fotele Jeffersson oraz stolik Slitz marki Skandiform

Więcej biurowych inspiracji od Kinnarps na: www.kinnarps.pl/inspiracje

no images were found

Powiązane artykuły:

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical w Warszawie

Przemyślany projekt

Warszawa | 29 października 2020

Przestronne i eleganckie biuro firmy ProCardia Medical

Harmonijna przestrzeń. Niezwykły projekt siedziby Universal-Investment

W harmonii

Kraków | 19 sierpnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia biura Universal-Investment

Valle Wood: największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii

Valle Wood

Oslo | 22 kwietnia 2020

Największy komercyjny budynek drewniany w Norwegii

Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

NOWY DOM KINNARPS

Poznań | 25 lutego 2020

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5

Na zakupy Warszawa

Na zakupy. Warszawa

Warszawa | 30 grudnia 2019

Showroomy, studia, sklepy i salony. Gdzie kupisz dobry design?