CZARNA MOZAIKA MOŻE BYĆ PIĘKNA

ŁP

10.10.2011

RZECZY

Podczas wrześniowych, największych międzynarodowych targów ceramiki i wyposażenia łazienek Cersaie, firma Sicis zaprezentowała nowe linie szlachetnej mozaiki do dekoracji podłóg oraz ścian.

Sicis, firma z Rawenny powstała w 1987 roku, to legenda włoskiej mozaiki. Jej twórca, Leo Placuzzi, postanowił, że artystyczne mozaiki z historycznych epok przeniesie do współczesności. Ideę tą realizuje do dziś, wraz ze światowej sławy projektantami tworząc nowe kolekcje.

Wiosną tego roku firma z Rawenny zaprezentowała nową kolekcję, powstałą przy współpracy ze słynnym projektantem mody Christianem Lacroix. Teraz kolekcja Orientale, ukazująca kształty i motywy wykonane na Dalekim Wschodzie pomiędzy XVIII i XIX wiekiem, otrzymała nowe, drogocenne elementy. Głównym tematem kolekcji jest ikebana, starożytna japońska sztuka układania kwiatów, prezentowana na różnych tablicach. Są to stale zmieniające się elementy, duże i małe, linie i kolory, detale i całe aranżacje. Niektóre to eksplozje koloru na białym tle, inne zaś są eterycznie zarysowane wobec cennego złota i intensywnie odbijającego światło tła z platyny. Ikebana jest poszukiwaniem harmonii poprzez efemeryczne piękno kwiatów.

Podczas targów Sicis pokazał też kolekcję Basic obejmującą materiał kamionkowy i szkło w nowych, odświeżonych wzorach, oraz podłogi Cosmati z marmuru oraz opalizującej mozaiki szklanej, w których czerń pojawia się i znika, tworząc prawdziwy luksus.

- Obecnie staramy się przełamywać lęki związane z używaniem czerni lub połączeń czarno-czarnych poprzez stosowanie materiałów w różny sposób odbijających światło - kamienia matowego, polerowanego oraz szkła. Uzyskane efekty są nad wyraz szlachetne i eleganckie, mogą znaleźć zastosowanie zarówno w realizacjach "minimalistycznych" jak i mocno "eklektycznych" - mówi Łukasz Wasyliszyn z firmy Sicis.

Więcej: www.sicis.it

Sicis stara się przełamywać lęki związane z używaniem czerni lub połączeń czarno-czarnych poprzez stosowanie materiałów w różny sposób odbijających światło. fot. Materiały prasowe

Kolekcja Basic to połączenie kamienia naturalnego, szkła, konglomeratu, a nawet drewna w jedną spójną całość. fot. Materiały prasowe

Podłogi Cosmati, czyli geometria i mistrzowska technika w jednym. fot. Materiały prasowe