COFFEE BENCH DOBRZE PRZYJĘTA W MEDIOLANIE

MM, ET, KORESPONDENCJA Z MEDIOLANU

21.4.2011

RZECZY

Ławeczka kawowa, zaprojektowana przez poznańskie studio Beyond, podczas 50. Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - studio nawiązało kontakty handlowe i niewykluczone, że ich projekt już niedługo trafi do mieszkańców kilku europejskich krajów.

Studio Beyond tworzą Karolina Tylka i Szymon Nawój. Dwójka poznańskich projektantów postarała się poszukać rozwiązań, dzięki którym można kreować relacje przestrzenne. A wszystko zaczęło się od wyjścia na kawę do ogrodu. - Uznaliśmy, że ta prosta czynność może regulować nasze poczucie przestrzeni i komfortu - przyznaje Karolina Tylka. Projekt studia Beyond opiera się na elementach obrotowych, siedziska i stołu. Można w zależności od potrzeb i nastrojów, ustawiać ich wielkość i zarazem ustalać pożądany dystans. - Jeśli wychodzimy tylko na kawę, nie potrzebujemy większej przestrzeni. Zmieniają się jednak potrzeby, gdy zdecydujemy się np. zabrać ze sobą gazety oraz laptopa - tłumaczy projektantka.

Obecna wersja Coffee Bench to efekt długich działań i obserwacji dwójki wielkopolskich projektantów. - Dbamy o bezpieczeństwo użytkowników, stąd przez długi czas pracowaliśmy by jak najlepiej przygotować ostateczną wersję naszego projektu. Coffee Bench odwiedzała już m.in. Interieur w Kortijk, gdzie jeden z gości imprezy, starszy pan, określił nasz projekt jako "tester intymności" - dodaje Karolina Tylka.

Modularna ławka studia Beyond może mieć rożne długości, od jednego do trzech metrów. I rzeczywiście w zależności od używanych modułów, można np. odgradzać się od otaczającego świata coraz dłuższym stołem. Ławka znajduje bowiem bardzo wszechstronne zastosowanie, może być wykonana z rożnych materiałów, w zależności od zainteresowań i potrzeb klientów.

Projekt cieszył się w Mediolanie dużym zainteresowaniem. Coffee Bench zainteresowani są Niemcy, Holendrzy, Anglicy czy Norwegowie. Być może projekt przemówi również do Francuzów oraz Włochów. Projektanci liczą również, że trafi do użytkowników w Polsce. To dlatego, że projekt Beyond może znaleźć zastosowanie zarówno w przestrzeniach domowych, gdy umieścimy go w ogrodzie, jak i przestrzeniach publicznych. Projektanci już budują sieć dystrybucji, a Coffee Bench trafia do produkcji. W zależności od modelu będzie kosztować od 1500 do 5000 euro.

Więcej na www.serwantka.com

Studio Beyond tworzą Karolina Tylka i Szymon Nawój. fot. Ewa Trzcionka

Obecna wersja Coffee Bench to efekt długich działań i obserwacji dwójki wielkopolskich projektantów. fot. Ewa Trzcionka

Ławeczka kawowa, zaprojektowana przez poznańskie studio Beyond, podczas iSaloni cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. fot. Ewa Trzcionka