CHRISTIAN LOUBOUTIN PO LONDYŃSKU

MAC

LONDYN 7.6.2013

ARCHITEKTURA LUDZIE MIEJSCA MODA STYL ŻYCIA

Znany brytyjski projektant Lee Broom przygotował nową koncepcję butiku dla Christiana Louboutina w londyńskim Harrodsie. To projekt bardzo tożsamościowy - w nowej odsłonie znajdziemy wiele odniesień do brytyjskiej stolicy i jej znaków rozpoznawczych.

Christian Louboutin to znany francuski twórca obuwia oraz toreb. Jego produkty w Harrodsie otrzymały teraz nową odsłonę - a to dlatego, że marka zakłada że każdy jej butik i showroom będzie odzwierciedlać miasto, w którym się znajduje.

Już przed wejściem wiemy, że jesteśmy w Londynie - Lee Broom wykorzystał tam architektoniczne cytaty z fasady Covent Garden Opera House. Na tym jednak nie koniec: już w środku odnajdziemy nawiązania do londyńskiego metra - ściany butiku pokrywa bowiem charakterystyczna glazura. Pojawiają się także nawiązania do londyńskich lamp ulicznych oraz Big Bena.

Lee Broom jest jednym z najbardziej wziętych angielskich projektantów wnętrz, tworzący dla hoteli, restauracji, showroomów. Jego projekty były kilkakrotnie nagradzane, m.in. British Design Awards. Zajmuje się także projektowaniem produktu.

Więcej: www.leebroom.com, www.christianlouboutin.com

Nowy butik Christiana Louboutina w Londynie. fot. Materiały prasowe

Koncepcję stworzył Lee Broom - znany projektant wnętrz. fot. Materiały prasowe

Christian Louboutin to znany francuski twórca obuwia oraz toreb. fot. Materiały prasowe

Lee Broom wykorzystał architektoniczne cytaty z fasady Covent Garden Opera House. fot. Materiały prasowe