BETONOWA HISTORIA

JARDA RUSZCZYC

WARSZAWA 20.10.2014

DESIGN RZECZY

Wielu z nas marzy o domach lub mieszkaniach w industrialnym stylu. Loftowy klimat często kreujemy sami, korzystając z odpowiednich elementów wyposażenia, wykończeń i materiałów. Jednym z nich jest blat Urban Concrete firmy Pfleiderer.

Zgodnie z aktualnymi trendami wzorniczymi równie ważne co odwzorowanie różnorodnych powierzchni na dekorach jest zachowanie ich autentycznego wyglądu. Tak jak zaczęliśmy doceniać zdjęcia nie poddane cyfrowej obróbce, tak oceniając atrakcyjność przedmiotów bierzemy pod uwagę wszelkie oznaki ich historii, upływającego czasu: pęknięcie, wytarcia, rysy, odbarwienia. Niedoskonałości takie jak sęki, inkluzje, ślady korozji stały się potwierdzeniem naturalności, wiekowości.

Wzór blatu Urban Concrete pochodzącego z najnowszej, wprowadzonej w tym roku do sprzedaży kolekcji blatów laminowanych jest świetnym przykładem tego trendu. Ten blat Pfleiderer odwzorowuje wygląd powierzchni betonu rodem z wielkomiejskiej metropolii: wytartą, porysowaną, zużytą. Wyraźnie widać na nim pęknięcia, rysy, nierówności. Tak mogłaby wyglądać podłoga w podziemnym garażu lub rampa na której swoje triki ćwiczą deskorolkowcy.

To idealna propozycja do kuchni w modnym stylu loft, ale także do kawiarni czy modnego pubu. Choć wnosi do wnętrza "look" zimnego betonu jest ciepły, przyjemny w dotyku i z pewnością łatwiejszy do utrzymania w czystości niż swój pierwowzór. Można go ciekawie łączyć zarówno w zestawieniach z jednobarwnymi frontami meblowymi, jak i tymi zdobionymi dekorami drewnopodobnymi.

Beton w ostatnich latach stał się prawdziwym wnętrzarskim hitem i został wykorzystany przez designerów niemal w każdej możliwej formie. Mamy betonowe lampy, krzesła, naczynia, różnego rodzaju betonowe okładziny. Blat Urban Concrete to kolejna propozycja dla tych, którzy pokochali surowy urok tego materiału.

Więcej: www.pfleiderer.pl

URBAN CONCRETE_Designalive2

Mid- adult chef working overview