Filozofia marki opiera się na koncepcji Lean Manufacturing czyli metodzie efektywnego zarządzania produkcją. Technika ta pozwala osiągnąć krótki czas realizacji, wysoką jakość produktu oraz racjonalnie wykorzystywać zasoby. - Wymiary i kształty torebek wynikają z bardzo prostego założenia - nie chcemy produkować odpadów, dlatego każdy błam skóry rozcinamy tak, aby nawet najmniejsze skrawki wykorzystać na metki, paski i niewielkie akcesoria.

ATOMOWY MINIMALIZM

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: LUCYNA KOLENDO

GDAŃSK 16.11.2016

DESIGN MODA RZECZY

Atomy to nowa polska marka specjalizującą się szyciu skórzanych modułów, z których możemy komponować geometryczne, minimalistyczne torby unisex.

- Marka ma swoją genezę w naszym codziennym życiu - opowiada twórczyni Atomów Monika Przychodzeń. - Zawodowo jesteśmy związane z architekturą, a co za tym idzie, na co dzień poszukujemy przemyślanych, funkcjonalnych i estetycznych form w bliskim i dalszym otoczeniu. W momencie, kiedy takiej nie dostrzegamy, same ją dla siebie tworzymy. Atomy to produkt premium, na który można mieć bezpośredni wpływ - to geometryczne, minimalistyczne torby unisex z grubej bydlęcej skóry, które funkcjonują jako moduły i które można dodawać, odejmować, komponować ze sobą. Poszczególne produkty mogą funkcjonować suwerennie lub w grupach, dobieranych lub przekształcanych w zupełnie nowe projekty, zależne wyłącznie od wizji klienta. Jest to niewątpliwie przywilej - dzięki zmianom kompozycji toreb na pasku można tworzyć mnogie stylizacje, wynikające z potrzeb, zawartości, a także nastroju i okazji.

atomy_designalive - 12

Marka wystartowała właśnie w Gdańsku. Korzysta z pobliskich garbarni, szyje w zaprzyjaźnionym zakładzie kaletniczym, wszelkie dodatkowe elementy realizuje także „po sąsiedzku”. - Według nas wspieranie regionalnej twórczości to nie tylko inwestycja we wspólnotę, ale też kształtowanie coraz silniejszej świadomości konsumenckiej. Bezpośredni kontakt z podwykonawcą pozwala mieć stuprocentowy wpływ na ostateczny wygląd i jakość produktu, co jest dla nas bardzo ważne - dodaje Monika Przychodzeń.

Wiącej na: www.atomy-store.com