Zapraszamy do supermarketu z designem


Praga | MAC


12 listopada 2012 | Design | Ludzie | Rzeczy | Wydarzenia |

Możliwość zaprezentowania swoich projektów i produktów, bezpośredni kontakt z odbiorcami i użytkownikami, wymiana doświadczeń, wreszcie spotkania i wykłady – to wszystko czeka na gości kolejnej edycji festiwalu designSUPERMARKET, który zaplanowano na pierwsze dni grudnia w Pradze. “Design Alive” jest patronem medialnym wydarzenia.

Możliwość zaprezentowania swoich projektów i produktów, bezpośredni kontakt z odbiorcami i użytkownikami, wymiana doświadczeń, wreszcie spotkania i wykłady – to wszystko czeka na gości kolejnej edycji festiwalu designSUPERMARKET, który zaplanowano na pierwsze dni grudnia w Pradze. “Design Alive” jest patronem medialnym wydarzenia.

Festiwal powstał w 2008 roku, i stał się konkretną odpowiedzią na zjawiska współczesnego świata. “Trudno już wyobrazić sobie XXI wiek bez supermarketów, które stały się świątyniami konsumpcji, z własnymi strategiami marketingowymi i polityką sprzedaży. Jest ich tak wiele w Czechach, że przeniknęły na wskroś życie każdego. designSUPERMARKET to oryginalna odpowiedź na to zjawisko, próba przywrócenia równowagi poprzez zupełnie inne doświadczenie” – informują organizatorzy wydarzenia.

To dlatego w stolicy Czech nie spotkamy produktów produkowanych masowo, lecz obiekty unikalne, których autorami są młodzi projektanci, głównie z Czech, bo to oni co roku są głównym bohaterem wydarzenia. W Czechach, podobnie jak w wielu innych krajach, funkcjonuje mnóstwo międzynarodowych firm i marek, a twórcy stawiający pierwsze kroki w zawodzie nie mają zbyt wiele okazji, by prezentować swoje pomysły i projekty. M.in. dlatego, że nie istnieje tam platforma, która mogłaby promować ich twórczość. To dlatego powołano do życia designSUPERMARKET, który zapewnia przestrzeń do spotkań, wymiany pomysłów czy kontaktów.

W tym roku projektanci do dyspozycji otrzymają 1600 metrów kwadratowych powierzchni w Palác Archa w centrum Pragi. Na festiwalu będzie można obejrzeć główną wystawę, prezentującą najważniejsze obszary współczesnego projektowania. Sporo miejsca w pałacu “zagospodarują” dla siebie młodzi projektanci oraz studia projektowe – wielu z nich stawiając na bezpośredni kontakt z użytkownikiem zapewni możliwość zakupu swoich produktów na miejscu.

designSUPERMARKET to także cykle wykładów, spotkań oraz debat. Gościem specjalnym wydarzenia będzie publicysta i kurator Fulvio Ferrari, który nie tylko wygłosi wykład, lecz także zainauguruje nowy magazyn grupy projektowo-artystycznej Okolo. Gościem z Polski będzie natomiast Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.

Festiwal otwiera się także na nowe wpływy – to dlatego w tym roku organizatorzy zaprosili także polskich młodych projektantów, którzy chcieliby zaprezentować swoje obiekty w czeskiej stolicy.

Festiwal odbędzie się od 6 do 9 grudnia.

Szczegóły: www.designsupermarket.cz

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Raj miłośników wina

Dom Wina

Znojmo | 6 kwietnia 2020

Wyjątkowy projekt czeskiego duetu architektów Chybik + Kristof

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Już jest! 27 wydanie wydanie magazynu „Design Alive” z podtytułem „Sentymenty”

Otuleni jesienią

Warszawa | 27 września 2018

27 wydanie magazynu „Design Alive" pt. „Sentymenty”.

Sięgnijcie po 26 wydanie magazynu „Design Alive”. Tematem tego numeru jest „Słońce”

Lato nadchodzi!

Warszawa | 29 czerwca 2018

26 wydanie magazynu „Design Alive". Tematem numeru jest „Słońce".